11302_orig
مدیر روابط غمومی زیرساخت: خبرنگاران می‌توانند از شبکه زیرساخت بازدید کنند و با وضعیت این شبکه از نزدیک آشنا شوند.
مدیر روابط عمومی شرکت زیرساخت با تایید بر وجود اختلالات در شبکه اینترنت کشور اعلام کرد: این اختلالات ارتباطی ربطی به شرکت ارتباطات زیر ساخت ندارد.

به گزارش ایتنا محمدرضا فرنقی زاد در گفت‌وگو با موبنا با اشاره به این که شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان تامین کننده و متولی پهنای باند هیچ مشکلی ندارد، اظهار داشت: این شرکت به عنوان یک سد عمل می‌کند که نباید هر اختلالاتی که دراین شبکه ایجاد می‌شود را مربوط به آن دانست.

وی با تاکید بر اینکه هیچ اختلالاتی در شبکه زیرساخت وجود ندارد، اعلام کرد: خبرنگاران می‌توانند از شبکه زیرساخت بازدید کنند و با وضعیت این شبکه از نزدیک آشنا شوند.

فرنقی زاد با بیان اینکه در مسیر واگذاری اینترنت به کاربر نهایی امکان دارد مشکلات گوناگونی ایجاد شود، ادامه داد: هر یک از اپراتور و شرکت‌های فعال در این حوزه باید پاسخگو فعالیت خود باشند.

وی درپاسخ به این پرسش که دلیل اینکه چرا تمام اپراتور و شرکت‌های فعال در این حوزه به طور همزمان با مشکل مواجه می‌شوند، اعلام کرد: این موضوع ارتباطی به شرکت ارتباطات زیر ساخت ندارد به دلیل اینکه شبکه زیرساخت بدون هیچ اختلالی در حال ارائه سرویس است.

این در حالیست که چند ماهی است که اختلال در شبکه اینترنتی کشور و افت سرعت این سرویس ادامه دارد و طی یک هفته اخیر این اختلالات به اوج خود رسیده است، اما در شرایط حاضر و با کاهش کیفیت و سرعت اینترنت هیچ نهادی پاسخگوی به وجود آمدن این مشکل نیست و هر یک از ارگان‌های مربوطه از شرکت زیرساخت گرفته تا شرکت‌های خدمات دهنده سرویس اینترنتی مشکل به وجود آمده را به گردن یکدیگر می‌اندازند.

این در حالیست که برخی از نمایندگان مجلس کنترل شبکه اینترنت به دلیل مسائل امنیتی را دلیل این اختلالات اخیر شبکه اعلام کردند.