3175_orig

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر تقی پور در این دیدار با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه ICT اظهار داشت: در زمینه مخابرات و پست و حوزه فناوری اطلاعات پیشرفتهای خوبی داشته‌ایم.

وی افزود: ارتباط فیبرنوری دو کشور، ارتباط ماهواره‌ای دو کشور و استفاده از باند ماهواره، ارتباط مستقیم تلفنی(رومینگ)، شبکه‌های ارتباط داده‌ها، موتور جستجو و نرم‌افزارهای پایه از جمله زمینه های همکاری میان دوکشور محسوب می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان این مطلب که این موارد پیش از این نیز در دیدار وزیر ارتباطات کشور ترکیه مورد بررسی قرار گرفته بود خاطرنشان کرد: : امیدواریم با توجه به مشترکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی، در مسائل تجاری و اقتصادی، شاهد حضور بخش خصوصی در راستای ارائه خدمات میان دو کشور باشیم.
وی تاکید کرد: در زمینه اینترنت و فناوری اطلاعات کارهای خوبی در ایران انجام صورت گرفته که از جمله آن ها می‌توان به موتور جستجوی ملی و نرم افزارهای پایه اشاره کرد که در صورت تمایل، می‌توانیم بصورت مشترک، تعامل و همکاری کنیم.
بر اساس این گزارش، جودت ایلماز وزیر مشاور دولت ترکیه و رئیس بیست و دومین کمیسیون مشترک جمهور اسلامی ایران و ترکیه نیز در این دیدار، گفت: ترکیه و ایران دارای فرهنگی مشترک و قدیمی هستند که در سالهای اخیر تلاش رهبران دو کشور در جهت گسترش ارتباط و همکاریها بوده است.
وی ادامه داد: تا کنون و در زمینه‌های پستی همکاری های متقابلی صورت گرفته و البته در بخش همکاریهای مخابراتی هم مواردی در جریان است و ادامه دارد.