ارسال هدیه به ایران

از این پس در کدکده بخش جدیدی ایجاد شده است که در آن وب سایت نوپا اما کاربردی را نقد و بررسی می کنیم تا ضمن معرفی این سایت ها و حمایت از آنها، با بررسی دقیق قابلیت ها و کمبودهای سایت، مدیران این دسته سایت ها را در مسیر موفقیت یاری بیشتری رسانده باشیم.

ارسال هدیه به ایران با هدیه ایرانی – Hediyeirani

سایت هدیه ایرانی اولین انتخاب ما می باشد. این وب سایت از ظرفیت تحلیل خوبی برخوردار است که پس از یک معرفی کوتاه با فهرست نمودن محاسن و سپس معایب آن کار را به پایان خواهیم رساند.

هدیه ایرانی سایتی است در جهت خدمات دهی به ایرانیان خارج از کشور که قصد دارند برای عزیزان خود در داخل کشور به هر مناسبتی هدیه ای بدهند. به نظر می رسد ایده اصلی این سایت (ارسال هدیه به ایران ) از محدودیت های پستی موجود برای کشور ما شکل گرفته است، هر چند الزامی در این مورد نیست و از نگاه دیگر فارغ از این موضوع می توان هدیه ایرانی را کارگزاری در این امر به شمار آورد.

ارسال هدیه به ایران

نکات مثبت در هدیه ایرانی

در یک نگاه منتقدانه به سایت هدیه ایرانی، قطعا ایده و موضوع سایت جزو نکات مثبت سایت به شمار می رود. به عبارتی می توان گفت از آن دسته سایت هایی هست که واقعا جای خالی آن حس می شود.ارسال هدیه به ایران یکی از مشکلات جدی هموطنان خارج از کشور خصوصا آنها که اقامت دائمی دارند می باشد. سایت هدیه ایرانی با تسهیل ارسال هدیه به ایران برای این دسته از افراد می تواند به خوبی جایگاه خود را پیدا کند.

ساختار و چهارچوبه کل پروژه هدیه ایرانی نیز یکی از نکات مثبت این وب سایت می باشد، چرا که با وجود نوپا بودن از ساختاری حرفه ای و قابل فهم برای کاربران برخوردار می باشد. علت آن نیز وجود قوانین کامل و سنجیده ای است که برای این سایت تدوین شده است. بحث ارسال هدیه به ایران شامل مسائل مختلفی مانند قوانین پستی و مالی آن هم در هر دو سمت فرستنده و گیرنده می باشد که پیچیدگی خاص خودش را دارا است و در قوانین سایت هدیه ایرانی همه این موارد به خوبی لحاظ شده است.

وقتی حرف از مناسبت ها و هدیه دادن زده شود، بی تردید ما در جستجوی القا حس شادی در طراحی و ظاهر هدیه ایرانی خواهیم بود، که در این حوزه نیز با توجه به رنگ سازمانی انتخابی (صورتی) و طراحی حرفه ای و مدرن وب سایت، این حس به خوبی به کاربر منتقل می گردد.

طیف وسیع کالاهای عرضه شده در سایت هدیه ایرانی و قیمت مناسب آن به نسبت برخی سایت های مشابه حاکی از بینش درست تیم سیاست گذاری هدیه ایرانی دارد، هر چند در هدیه ایرانی ما اصلا با کالاهای ارزان قیمت روبرو نمی باشیم، اما قیمت های ارائه شده برای کالاهی لوکسی که عرضه شده است از یک نسبت منطقی برخوردار می باشد. خصوصا که قرار است ما تجربه ارسال هدیه به ایران را داشته باشیم و کشور ما یکی از پر مصرف کننده ترین کشورها در حوزه کالاهای لوکس به شمار می رود.

نکات منفی در مورد هدیه ایرانی

اگر بخواهیم در همان نگاه اول یک اشکال به سایت هدیه ایرانی وارد کنیم، تماماً انگلیسی بودن این سایت قطعا قبل از دیگر موارد خود نمایی می کند. هر چند قرار است که از طریق هدیه ایرانی از خارج از کشور ارسال هدیه به ایران اتفاق بیوفتد، اما طبیعی است که اکثریت فرستندگان ایرانیان خارج از کشوری هستند که فارسی را بیشتر از هر زبان دیگری بلد هستند. در حقیقت با زبان انگلیسی این سایت دامنه مخاطبین خود را محدود کرده است به ایرانیان خارج از کشوری که مسلط به انگلیسی باشند. هر چند یک راهنمای فارسی در زمینه ارسال هدیه به ایران در سایت وجود دارد اما اصلا جبران کننده مسئله مورد اشاره نمی باشد.

هر چند طیف وسیعی از کالاها در فهرست فروشگاه هدیه ایرانی مشاهده می گردد اما بیشتر تمرکز بر روی کالاهای خارجی و غیر ایرانی بوده است، البته این مسئله قابل توجیه هست که برای ارسال هدیه به ایران طبیعتا باید کالاها غیر ایرانی باشند، اما به هر حال جای آن داشت که برخی از تولیدات داخلی نیز در فروشگاه هدیه ایرانی حاضر باشند.

وقتی ما می گوییم ارسال هدیه به ایران یک مفهوم اشتباه در ذهن بسیاری از افراد شکل می گیرد که آیا قرار است یک سرویس پستی ارائه شود، یعنی هدیه ایرانی کالا را دریافت و سپس برای ایران ارسال می کند؟ که اینطور نیست و این تصور اشتباهی است. البته این انتظار نا به جایی هم نیست که اگر سایتی در چنین حوزه ای خدمات دهی می کند، چنین قابلیتی را فراهم آورد. اما در حال حاضر هدیه ایرانی تنها یک فروشگاه آنلاین اختصاصی جهت ارسال کالا به ایران است که تنها محصولاتی که از این فروشگاه خریده شود را به ایران ارسال می نماید.

قطعا محاسن و معایب بیشتری را می توان برای سایت هدیه ایرانی فهرست نمود، اما در این مطلب به همین موارد بسنده می کنیم. امید که این وب سایت با توسعه و رفع نواقص بتواند در خدمات رسانی به مخاطبین خود و همچنین کسب کار خود موفق باشد. در پایان دعوت می کنیم از سایت هدیه ایرانی بازدید بفرمائید و نظرات خود را درباره این سایت با ما به اشتراک بگذارید.

لطفا اگر این مطلب را مفید دانستید و قصد بازنشر آن را داشتید به این صفحه با عنوان زیر لینک بدهید:

ارسال هدیه به ایران