حمیدرضا-عطایی-رئیس-مرکز-نوسازی-و-تحول-اداری

مهندس حمید رضا عطایی، رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این دفتر در راستای پیگیری و اجرای وظایف حاکمیتی وزارت ارتباطات در استان ها افتتاح می شود.

وی افزود: “گروه فناوری اطلاعات”، “اداره نظارت بر خدمات ارتباطی و رادیویی”، “بازرسی و نظارت بر برنامه های فناوری اطلاعات” و “توسعه مدیریت و امور پشتیبانی” از جمله بخش های در نظر گرفته شده در این اداره های کل هستند که به وظایف محوله خواهند پرداخت.
وی خاطر نشان کرد: استان خوزستان از دیگر استان هایی است که دفتر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آن بر اساس اولویت بندی صورت گرفته، صبح فردا، ۱۷ شهریور ماه با حضور دکتر تقی پور و استاندار خوزستان به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت تصریح کرد: سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فعالیت خود را در قالب این ادارات کل پیگیری می کنند و هماهنگی بین بخشی میان سازمان پست دولتی، شرکت دولتی پست بانک و شرکت ارتباطات زیرساخت از طریق این اداره کل در استان ها پیگیری می شود.
وی با اشاره با تلاش های صورت گرفته در این حوزه تاکید کرد: در راستای انجام وظایف حاکمیتی، سیاست گذاری و هدایتی در نظر گرفته شده برای مجموعه وزارت ارتباطات، ساماندهی و اصلاح ساختار از اواخر سال ۸۸ در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی های کارشناسی، چارت تفصیلی استان ها در ۳۱ استان به تصویب معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور رسید و جهت اجرا ابلاغ شد.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس این چارت تفصیلی، ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراکز ۳۱ استان کشور ایجاد و راه اندازی خواهد شد.
حمید رضا عطایی با اشاره به اهداف ایجاد این ادارات کل، گفت: به منظور تمرکز در تصمیم گیری و جلوگیری از پراکندگی حضور نماینده عالی بخش حاکمیت در استان ها، اداره های کل ICT در مراکز استان ها ایجاد می شود.
وی ادامه داد: از دیگر اهداف راه اندازی این اداره ها می توان به هماهنگی در اجرای برنامه ها و سیاست های بخش ICT بین کلیه واحد های تابعه استانی اشاره کرد.