bandwidth

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌دکتر رضا تقی پور در دیدار با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته و طی سه سال گذشته، پهنای باند داخلی بیش از ۲۲ برابر افزایش یافته و از ۲۳ گیگابیت برثانیه به ۵۲۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

وی افزود: علی رغم تلاش های صورت گرفته،‌ با توجه به توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور،‌معتقدیم ظرفیت سازی های بیشتری در این حوزه باید عملیاتی شود و بر همین اساس در اهداف تعریف شده در برنامه پنجم توسعه کشور بازنگری صورت گرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌توسعه ظرفیت ترانزیت کشور را یکی دیگر از برنامه های وزارت ارتباطات دانست و تصریح کرد: ایران به علت موقعیت جغرافیایی ویژه ای که دارد،‌گذرگاهی عالی از نظر کوتاهی مسیر و صرفه جویی در هزینه ها به منظور انتقال ترافیک جنوب به شمال و شرق به غرب محسوب می شود.
وی ادامه داد: طی یک سال و نیم گذشته تلاش های گسترده ای در این بخش صورت گرفته که امیدواریم با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده، تا پایان سال جاری شاهد بهبود بیش از پیش ترانزیت ترافیک بین المللی در کشور باشیم.
دکتر رضا تقی پور با بیان این مطلب که توسعه پست و تنوع بخشی به خدمات پستی را از دیگر برنامه های وزارت ارتباطات است،‌تصریح کرد: نقل و انتقالات از طریق پست می بایست به عنوان فرهنگ صرفه جویی در سرفصل برنامه ها قرار گیرد و سازمان و دستگاه های مختلف باید از خود پستچی گری پرهیز کنند.
وی با اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در زمینه دولت الکترونیکی گفت:‌در حوزه دولت الکترونیکی،‌در قانون برنامه پنجم احکام خوب و پیشرفته ای پیش بینی شده و زیرساخت های مناسبی نیز فراهم شده اما از نظر محتوا نیاز به تلاش های بیشتری وجود دارد تا شاهد ارتقاء رتبه کشور در شاخص های منطقه ای و بین المللی در این بخش باشیم.