2025_orig
مهندس علی اصغر انصاری، معاون توسعه و مدیریت شبکه سازمان فناوری اطلاعات ایران،‌ در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این جلسات در راستای تحقق برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه دولت الکترونیکی و مصوبات سفرهای استانی دولت برگزار می شود.
وی افزود: در آخرین جلسه برگزار شده در این زمینه که با حضور مدیران فناوری اطلاعات استانداری های کشور به صورت هماهنگ و از طریق ویدئو کنفرانس در سطح کشور برگزار شد،‌موارد لازم در خصوص چگونگی تدوین سند راهبردی IT استانداری ها از سوی کارشناسان و مسوولان سازمان فناوری اطلاعات مطرح شده است.
وی خاطرنشان کرد:مفاهیم،‌رویکردها و الزامات سند جامع توسعه راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ها و الگوی اجرایی این سند از جمله مباحثی بود که در این نشست الکترونیکی مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
علی اصغر انصاری با بیان این مطلب که این گونه نشست ها در راستای تفاهم نامه میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و استانداری های کشور برگزار می شود تصریح کرد: دکتر حسین مومنی و سید میثم حسینی لر از جمله سخنرانان این نشست بودند که توضیحات لازم در خصوص چگونگی تدوین سند راهبردی را ارائه و پاسخ های لازم را به ابهامات مدیران فناوری اطلاعات استان ها ارائه دادند.
وی ادامه داد: در همین راستا و برای این‌که همه استان‌ها در توسعه فناوری اطلاعات هم راستا با برنامه پنجم توسعه و اهداف آن و به‌ویژه ماده ۴۶ برنامه پنجم توسعه باشند،چارچوب برنامه جامع توسعه IT استان توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران تدوین و به استان‌ها ابلاغ شد ه است.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر مقرر شد تا پایان سال جاری تمامی استان های اقدام های اجرایی به منظور تدوین و یا به روز رسانی سند راهبردی فناوری اطلاعات خود را آغاز و عملیاتی کنند.
معاون توسعه و مدیریت شبکه با اشاره به دیگر اقدام های عملیاتی شد در راستای هماهنگی الکترونیکی با استان ها گفت: ایجاد و راه اندازی سایت تعاملات استانی به منظور برقراری ارتباط میان سازمان فناوری اطلاعات و استان ها از دیگر اقدام های عملیاتی شده در این زمینه محسوب می شود.