3469454_261

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در مراسم نهمین دوره جایزه ملی کیفیت ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، غیر مباحث کیفی، پروتکل های مختلفی به منظور برقراری ارتباط منظم در فضای مجای تدوین و ابلاغ شده است.

وی افزود: در همین راستا، شاخص هایی از سوی اتحادیه جهانی مخابرات تعریف و ابلاغ شده که فعالیت ها در این حوزه بر اساس آن صورت می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: معتقدیم هیچ فعالیت اقتصادی بدون در نظر گرفتن کیفیت و استاندارد قابل اجرا نیست و خوشبختانه این فرهنگ در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نهادینه شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: برای اینکه کالاهای مختلف تبدیل به برندهای بزرگ شدند، باید فرهنگ استفاده از استانداردهای مختلف نهادینه شود.
وی با بیان این مطلب که امروزه بحث کیفیت و استاندارد یک پدیده تزئینی محسوب نمی شود بلکه لازمه یک فعالیت اقتصادی است، گفت: اگر استفاده از استاندارد در تولید کالاهای داخلی مد نظر قرار نگیرد، برخی شرکت های خارجی می توانند بازارهای زیرنظر ایران را از دست این تولید کنندگان خارج کنند.
دکتر تقی پور ادامه داد: باید به مباحث مرتبط با استاندارد به صورت علمی پرداخته و این موضوع به عنوان فرهنگ نهادینه شود.
وی تأکید کرد: بحث استاندارد کیفیت پشتیبان تولید و صادارات کالاهای ایرانی محسوب می شود که امیدواریم این موضوع در سال جاری که با نام سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام نهاده شده، از سوی مسوولان ذی ربط، مورد توجه قرار گیرد.