3779_orig

دکتر محمد کرم پور، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گفت وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات اظهار داشت یکی از نیازهای زیربنایی حوزه ICT برای حفظ حقوق ذی نفعان این بخش، طراحی و استقرار سامانه های بومی نظارت به صورت بر خط است.

وی افزود: بر همین اساس، با برنامه ریزی های صورت گرفته در چارچوب تفکر و اصول رگولاتوری ، طراحی و استقرار سالن های پایش و اعمال نظارت بر خط در سازمان تنظیم مقررات عملیاتی شد.
رئیس سازمان تنظیم مقررات با بیان این مطلب که برای عملیاتی شدن این طرح بیش از یک هزارو ۵۰۰ نفر ساعت کار تحقیقاتی و علمی صورت گرفته، خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این طرح در بخش سرویس های فناوری اطلاعات در حوزه های ستادی و مناطق هفت گانه از سال گذشته آغاز و در حال حاضر شیفت آزمایشی بهره برداری از این سالن برقرار شده است.
وی تصریح کرد: افزایش اقتدار رگولاتوری در حفظ حقوق ذی نفعان و تسریع در رسیدگی به درخواست ها و شکایت های مردمی و دارندگان پرواز و همچنین دسترسی به اطلاعات بر خط از وضعیت بازار IT به منظور ارزیابی تحقق اهداف تعیین شده برای توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، از جمله اهداف اجرای این طرح محسوب می شود.
دکتر کرم پور با اشاره به ارتباط های بر خط (online) برقرار شده، گفت: هم اکنون نظارت بر خط بر ۱۱ اپراتور ارتباطات پرسرعت (PAP) و هفت اپراتور ارتباطات ماهواره ای (SAP) در چارچوب شیفت های تنظیم شده در حال انجام است.
وی ادامه داد: در فازهای بعدی اپراتورهای وایمکس، شرکت مخابرات ایران، ISDP و ISP نیز به این شبکه متصل خواهند شد.