2142_orig
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پروژه ها در حوزه های زیرساخت ارتباطی، مخابرات، تحقیقاتی و پست بانکی در سراسر کشور افتتاح می شود.
از میان پروژه های قابل بهره برداری، سه طرح مربوط به زیرساخت های ارتباطی کشور است که از آن جمله می توان به پروژه ساماندهی ارتباطات VOIP بین المللی، توسعه جایگزینی مرکز بین الملل اول ISC1 با ظرفیت بیش از ۴۰ هزار پورت , مبتنی بر فناوری شبکه های نسل جدید(NGN) و زیرساخت شبکه ملی اطلاعات (شبکه ملی IP/MPLS) اشاره کرد.
دو هزار و ۴۷۲ طرح و پروژه مخابراتی نظیر نصب و توسعه مراکز سوئیچ، دفاتر ICT روستایی، تلفن همراه روستایی، تلفن همگانی و ایستگاه گیرنده و فرستنده(BTS)، از دیگر پروژه هایی است که ۳۰ آبان ماه جاری به بهره برداری خواهد رسید.
پروژه تحقیقاتی طراحی و ساخت سیستم مالتی پلکس فشرده، طول موج نوری (DWDM) از دیگر پروژه های قابل بهره برداری است.
این پروژه با استفاده از آخرین فناوری موجود جهت افزایش بسیار زیاد ظرفیت انتقال اطلاعات از طریق تارهای نوری اجرایی شده و دارای ۴۰ کانال نوری با ظرفیت هر کانال ۱۰ گیگابیت بر ثانیه است.
این گزارش حاکی است، ۲۷۰ طرح پست بانکی در سراسر کشور شامل ۱۱ شعبه پست بانک، ۱۰۴ دفتر شهری و ۱۵۵ دفتر روستایی نیز از دیگر پروژه هایی است که صبح فردا به صورت همزمان به بهره برداری می رسد.