98
کره شمالی تا سال گذشته هنوز از سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ استفاده می‌کرده است و این امر هم‌اکنون موجب شده تا این کشور در بخش الکترونیکی سیستم امنیتی و نظامی خود دچار مشکل شود.
منابع امنیتی و اطلاعاتی گزارش داده‌اند که کره شمالی برای آغاز جنگ نظامی و پرتاب موشک‌های خود مشکلاتی را پیش‌رو دارد که مهم‌ترین آن مربوط به سیستم‌عامل ویندوز می‌شود.

به گزارش ایتنا، این طور که منابع اطلاعاتی گزارش داده‌اند کره شمالی تا سال گذشته هنوز از سیستم‌عامل ویندوز ۹۵ استفاده می‌کرده است و این امر هم‌اکنون موجب شده تا این کشور در بخش الکترونیکی سیستم امنیتی و نظامی خود دچار مشکل شود.

گزارش منتشر شده از سوی “آژانس خبری مرکزی کره”(KCNA) به زمان دقیق آزمایش موشک‌های نظامی کره اشاره نکرده و فقط توضیح داده است که ارتش کره شمالی این روزها در حال کار کردن روی سیستم‌عامل ویندوز ۸ است تا بتواند مشکلاتی که هم‌اکنون با آن مواجه شده است را از میان بردارد.

یکی از ماموران اطلاعاتی در این خصوص گفت: «این مسئله به آن معنی خواهد بود که آزمایش موشک‌های کره شمالی با تاخیر مواجه خواهد شد.»

یکی از منابع آگاه که از فعالیت‌های نظامی کره شمالی آگاه بوده است توضیح داد که “کیم جونگ-اون”(Kim Jong-un) رهبر این کشور در مورد مشکلات ویندوز ۸ بسیار خشمگین است و به گزینه‌های مختلف از جمله اعلام جنگ در مقابل شرکت مایکروسافت فکر می‌کند.