تخمین سن شما

پس از اتفاقات جالب در موتور جستجو گوگل که کلید توجه بیشتر به تصاویر گرافیکی بود، رفته رفته شاهد توجه توسعه دهندگان به تصاویر بودیم که قابلیت های جدیدی را پیش روی کاربران قرار داده است. مانند تشخیص لبخند در دوربین های دیجیتال، منظره یاب در دوربین های دیجیتال، شناسایی خودکار افراد از روی تصویر و برچسب زدن در فیسبوک که همگی در ادامه همین روند بوده است. حتما نام شرکت بزرگ مایکروسافت به عنوان غول نرم افزاری جهان در این بین کمرنگ بود اما مدتی است که این شرکت با عرضه ابزاری جالب پا در میدان نهاده است.

تخمین سن شما بر اساس عکس شما

مایکروسافت یک API ایجاد نموده است که کارش تشخیص چهره و ضمناً حدس زدن سن فرد بر اساس آن می باشد. یک وب سایت نیز برای نمونه توسط این سیستم راه اندازی شده است که در آدرس زیر در دسترس است:

how-old.net

تخمین سن شما توسط مایکروسافت

جدا از جذابیت و سرگرم کننده بودن وب سایت مذکور، ما برای نخستین بار شاهد آن هستیم که مایکروسافت به شکلی خودمانی با کاربران و توسعه دهندگان وارد تعامل شده است و این موضوع در خورد توجه است. معمولا شرکت مایکروسافت رویکردی شرکتی و جدی در ارائه محصولات خودش داشته است، اما در این پروژه از طراحی تا شیوه دسترسی به پروژه می توان تفاوت چشمگیری را مشاهده کرد به طوری که اگر سازنده پروزه شناخته شده نبود مایکروسافت آخرین شرکتی بود که شانس مالکیت این پروژه را میتوانستیم برایش قائل بشویم.

توصیه می کنیم از این شوخی بامزه مایکروسافت استقبال کنید، هر چند مایکروسافت در ماه های اخیر با اقدامات بی سابقه ای مانند عرضه رایگان نسخه خانگی ویندوز ۱۰ و همچنین اپن سورس شدن NET. ، ارائه اپلیکیشن های قدرتمند برای دستگاه های آندرویدی، همچنین کلید زنی پروزه مرورگر جدیدش بری سیستم عامل مک وارد استراتژی متفاوتی به نسبت قبل در خصوص بازار شده است که به نظر میرسد نتایج خوبی نیز به دست خواهد آورد.

تخمین سن شما