Thomas Alva Edison
ادیسون معتقد بود که ابزاری شبیه به اینترنت می‌تواند برای تحقیقات، همکاری‌های چندجانبه و آموزش بسیار مفید و کاربردی باشد.
تفکرات ادیسون در مورد اینترنت و فضای پردازش ابری

ادیسون معتقد بود که ابزاری شبیه به اینترنت می‌تواند برای تحقیقات، همکاری‌های چندجانبه و آموزش بسیار مفید و کاربردی باشد. او همچنین فضای پردازش ابری را به عنوان راهکار نهایی برای به‌اشتراک گذاشتن اطلاعات می‌دانست.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سلولار – نیوز، “توماس ادیسون”(Thomas Edison) که از بزرگترین مخترعان طول تاریخ محسوب می‌شود و ۸۲ سال قبل از این دنیا رفته است، با صحبت‌های خود ما را به گذشته می‌برد.
او که در اواسط قرن ۱۸۰۰ می‌زیست اختراعاتی را به ثبت رساند که همچنان بر زندگی روزمره ساکنان هزار سوم اثرگذار است.

از مهم‌ترین اختراعات ادیسون می‌توان به تولید تجاری و انبوه لامپ، گرامافون، دوربین با قابلیت ذخیره تصاویر متحرک و باتری‌های قلیایی به همراه دیگر اختراعات اشاره کرد.

وسعت عظیم نوآوری‌ها و فعالیت‌های ادیسون به گونه‌ای بوده است که اختراعات وی هم‌اکنون از فعالیت‌های تجاری شرکت Mazda گرفته تا سیستم محافظ نمایشگر Gorilla Glass ساخت شرکت Corning را تحت پوشش قرار می‌دهد و همین جریان باعث شده است تا ادیسون امروز در “مجموعه ملی مجسمه‌های آمریکا” در کنگره این کشور حضور داشته باشد و همچنان باعث افتخار باشد.

اما این مخترع افسانه‌ای عرصه نوآوری و اختراعات عصر حاضر را چگونه می‌دیده است؟ “رابرت ویلر”(Robert Wheeler) یکی از نوادگان ادیسون برخی تئوری‌ها را در این زمینه مطرح کرده و توضیح داده است که “توماس ادیسون” به اختراعات هزاره سوم چگونه می‌نگریسته است.

ویلر طی مصاحبه‌ای در شهر اوهایو در محل تولد ادیسون توضیح داد: «او بسیار راغب به توسعه فناوری و سیستم‌های گرافیکی باورنکردنی بود. اما از روش‌هایی که در این زمینه دنبال می‌کرد ناامید شد».

ویلر که اهمیت زیادی به مجسمه ادیسون در کنگره آمریکا بخشیده است، مدیریت “انجمن محل تولد توماس ادیسون” را نیز برعهده دارد و می‌کوشد اختراعات وی که به عصر حاضر مربوط می‌شود را گسترش دهد.

ویلر توضیح داده است، ادیسون که در سال ۱۹۳۱ از دنیا رفت پروژه‌هایی در زمینه استفاده از انرژی پاک و همچنین اتومبیل‌های الکتریکی در دست داشت که از دنبال کردن آن‌ها ناامید شد. با این وجود او اختراعاتی را به ثبت رساند که می‌توان آن‌ها را مادر همه اختراعات کنونی دانست.

به عنوان مثال، او در سال ۱۸۶۹ دستگاه نوار آونگی را اختراع کرد تا به کمک آن بتواند توییت‌ها را چاپ کند.

به گفته ویلر، ادیسون در طول حیات خود بیش از ۱۰۰۰ اختراع را به ثبت رساند و بر این باور بود که ابزاری شبیه به اینترنت می‌تواند برای تحقیقات، همکاری‌های چندجانبه و آموزش بسیار مفید و کاربردی باشد.
او همچنین فضای پردازش ابری را به عنوان راهکار نهایی برای به‌اشتراک گذاشتن اطلاعات می‌دانست.