2-11-1391-IMAGE634943686392036561

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر محمد کرم پور در مراسم تبادل تفاهم نامه همکاری بین رگولاتوری و سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ملی ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این نیز با تشکیل کمیته حمایت از تولید داخل تلاش های گسترده ای در این زمینه انجام داده که امضاء این تفاهم نامه تکمیل کننده آن تلاش ها محسوب می شود.

وی افزود: در تلاش هستیم تا کالا ها ی تولید داخل در حوزه ICT با داشتن تایید نمونه و تایید سازمان استاندارد بازار خود را در داخل کشور گسترش داده و همچنین با ثبت استانداردهای داخلی در سازمان های بین المللی، امکان صادرات محصولات تولید داخل بیش از پیش فراهم شود.
وی با بیان این مطلب که پاسخگویی در جامعه شبکه ای همگرا مستلزم تدوین استانداردهای قوی ملی و جهانی است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر سالانه شش هزار و۱۰۰ میلیارد پیامک و به طور متوسط ۱۹۲ هزار پیامک در هر ثانیه در جهان ارسال می شود.که برای برقراری حجم بالای این اتصالات در شبکه و پاسخگویی به آن ضرورت دارد استاندارد قوی و مناسب تدوین شود.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرد: در راستای تحقق اصل۴۴ قانون اساسی و به منظور گسترش همکاریهای علمی ،فنی و پژوهشی در زمینه استاندارد های حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات تفاهم نامه همکاری بین رگولاتوری و سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مبادله می شود.
دکتر کرم پور با اشاره به اینکه مردم،اپراتورها،دولت،صنعت و مجامع بین المللی به عنوان ذینفعان رگولاتوری هستند ،گفت: تدوین و پیشنهاد استاندارد های ملی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اعمال آن از یک سو در راستای حمایت از حقوق مردم بعنوان ذینفع اصلی رگولاتوری است و از سوی دیگر تحقق اهداف دولت برای پاسخگویی و جلب رضایت مردم است.
بر اساس این گزارش، رئیس سازمان سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ملی ایران نیز در این مراسم با بیان این مطلب که این تفاهم نامه در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به امضاء طرفین می رسد اظهار داشت: در راستای این تفاهم نامه، استانداردهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشارکت در تدوین استاندارهای بین المللی در این بخش عملیاتی خواهد شد.
این گزارش حاکی است، این تفاهم نامه در ۴ ماده و ۲۹ بند ودر قالب ۹ موضوع کاری بین دکتر محمد کرم پور ،رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نظام الدین برزگری رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مبادله شد.