DSC_0129

علی افتخاری مدیرکل امور بین‌الملل و مطالعات راهبردی وزارت ارتباطات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:‌ جمهوری اسلامی ایران با توانمندی بسیار بالایی که در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد، در نمایشگاه تلکوم ۲۰۱۱ شرکت خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: شرکت‌های فناور و فعال در حوزه ICT می‌تواند توانمندی‌ها و دستاورهای خود رادر معرض دید شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه قرار دهند.

وی افزود: در همین راستا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باحضور بخش‌های مختلف دولتی و بخش خصوصی، به شکل گسترده و با حمایت دولت از بخش خصوصی صنعت ICT در نمایشگاه تلکوم ۲۰۱۱ شرکت می‌کند.
علی افتخاری تصریح کرد: ‌از سویی این شرکت‌ها می‌توانند زمینه مناسبی را به منظور صادرات محصولات خود ایجاد کرده و از سوی دیگر شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های مشترک با شرکت‌های خارجی فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: در همین راستا و به منظور حضور وسیع و پررنگ بخش خصوصی و فعال در این حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک بسته حمایتی مناسبی را تدوین کرده که جزئیات آن نهایی شده است.
مدیرکل امور بین‌الملل و مطالعات راهبری وزارت ارتباطات در خصوص جزئیات بسته حمایتی وزارت ارتباطات گفت: پرداخت هزینه غرفه، پرداخت هزینه ساخت غرفه، هماهنگی جهت اخذ روادید بخش‌های مختلف بسته حمایتی وزارت ICT از شرکت‌های فناور برای شرکت‌ در نمایشگاه تلکوم ۲۰۱۱ را تشکیل می‌دهد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر، فضای در نظر گرفته شده برای غرفه ایران ۲۵۰ متر مربع است که شرکت‌های دولتی و غیردولتی به صورت مشترک در آن حضور پیدا خواهند کرد.
وی افزود: در صورت مشخص شدن سطح حضور شرکت‌های فناور متقاضی حضور در این نمایشگاه، از طریق تعامل اتحادیه جهانی مخابرات میزان غرفه ایران قابل افزایش خواهد بود.
وی تصریح کرد: حضور شرکت‌های فناور در این نمایشگاه می‌تواند نقش زیادی برای تحقق صادرات در بازارهای هدف نظیر کشورهای آسیایی و آفریقایی داشته باشد.