efcb8706a26d700caf21f072efaa187e6eafc34b

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر فرقانی معاون وزیر ارتباطات و دبیر جشنواره فاوا در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: فرهنگ سازی و تکریم بزرگان و چهره های ماندگار، ایجاد فضای رقابتی سالم میان فعالان و ایجاد فضای تعامل میان دست اندرکاران این حوزه و همچنین فرآگیرکردن خدمات دولت الکترونیکی و عمق بخشیدن به این نوع از خدمات و ارتقاء سطح آگاهی جامعه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می شود .

وی افزود: این جشنواره برای نخستین بار در دو بخش عمومی و دانشجویی برگزار می شود و علاوه بر خدمات و سرویس، نوآوری، پژوهش، دانش و فناوری نیز در این دوره مورد توجه قرار گرفته است.
وی شعار دومین جشنواره ملی فاوا را “ICT بستر توسعه اقتصاد دانش بنیان” عنوان و تصریح کرد: پژوهش و نوآوری، کارآفرینی و توسعه کسب وکار، ارائه خدمات محتوایی، تولید و پشتیبانی، امنیت فضای تبادل اطلاعات، توسعه صادرات حوزه ICT، ارائه خدمات شبکه ای و آموزش و اطلاع رسانی از جمله کارگروه های این جشنواره محسوب می شود.
دبیر جشنواره فاوا با بیان این مطلب که این دوره از جشنواره مورد حمایت گسترده نهاد های دولتی، عمومی و خصوصی داخلی و خارجی قرار گرفته است ادامه داد: ۱۰ وزارتخانه و چندین سازمان و شرکت دولتی نظیر شورای عالی انفورماتیک و شورای عالی فناوری اطلاعات از جمله حامیان این دوره محسوب می شوند.
وی تاکید کرد: کمیسیون ملی یونسکو و اتحادیه های بین المللی نظیر اتحادیه جهانی مخابرات نیز از دیگر حامیان بین المللی این جشنواره محسوب می شوند.
دکتر فرقانی، در خصوص آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره نیز اظهار داشت: متقاضیان تا ۲۰ اسفند ماه فرصت دارند تا به دو طریق الکترونیک و یا ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره در این دوره شرکت کنند.