3990_orig

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به گفته کارشناسان حاضر در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، جایزه خط عمل یازده مهم ترین جایزه در حوزه خط عمل تعریف شده محسوب می شود.

از مجموع پروژه های معرفی شده از سوی کشورهای مختلف در هر خط عمل، یک پروژه به عنوان پروژه برتر انتخاب و جایزه WSIS 2012 را دریافت می کند.
بر همین اساس، بیش از ۱۸۰ پروژه در این دوره شرکت کرده بود که ۱۸ پروژه انتخاب شد.
تشگیل کمیته ملی جامعه اطلاعاتی و تعریف پروژه ای در سازمان فناوری اطلاعات ایران با عنوان ترجمه و تدوین اسناد راهبردی بین‌الملل در خصوص جامعه اطلاعاتی با دانشگاه علم و صنعت ایران و برگزاری سمینار آماده سازی ملی برای اجلاس ۲۰۱۵ اصلی ترین علت توجه هیات داوران برای انتخاب ایران به عنوان برنده در خط عمل حوزه همکاری های منطقه ای و بین المللی محسوب می شود.
بر اساس این گزارش، صبح امروز، اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی با پیام آقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل درژنو در محل سازمان بین الملل کار آغاز به کار کرد.
در این اجلاس که مدیران ارشد کشورهای عضو جامعه اطلاعاتی حضور دارند، هیات اعزامی کشورمان به سرپرستی مهندس علی حکیم جوادی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور نمایندگانی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما و وزارت امور خارجه شرکت کرده است.