huawei-3

ایتنا – DWM-۱۵۶ با رابط USB ۲.۰ استفاده کننده را قادر می‌سازد تا با اتصال شبکه تلفن همراه به اینترنت دسترسی داشته باشد.

امروزه استفاده از اینترنت یکی از اجزای اصلی در کار و زندگی روزانه می‌باشد به شکلی که در صورت بروز هر گونه اختلال در شبکه اینترنت، انجام بسیاری از فعالیت‌ها ناممکن می‌گردد.

ارتباط با اینترنت با استفاده از تکنولوژی ADSL هر چند که در کشور ما روشی مرسوم می‌باشد اما دارای نقاط ضعفی نیز هست که مهم‌ترین آنها عدم امکان جابجایی است.

استفاده کننده از این تکنولوژی به محل فیزیکی خط تلفن محدود بوده و قادر به جابجایی نیست.

به همین علت است که در سراسر دنیا روش‌های ارتباط بی‌سیم مانند بهره‌گیری از شبکه تلفن همراه به استفاده کنندگان ارائه شده است.

بدین ترتیب شرکت‌های سازنده تجهیزات برای بهره‌برداری از شبکه‌های ۳G دستگاه‌های متعددی را به بازار عرضه کرده‌اند. شرکت D-Link نیز با هدف بهره‌گیری از شبکه‌ ۳G، روتر DIR-۴۱۲ و Dongle مدل DWM-۱۵۶ را ارایه نموده است.

DWM-۱۵۶ با رابط USB ۲.۰ استفاده کننده را قادر می‌سازد تا با اتصال شبکه تلفن همراه به اینترنت دسترسی داشته باشد.

با استفاده از این Dongle برقراری ارتباط با اینترنت در هر نقطه‌ای که در پوشش شبکه تلفن همراه باشد و حتی در حال حرکت با اتومبیل یا قطار ممکن است.

فقط کافی است که سرویس اینترنت را بر روی سیم‌کارت خود فعال نمایید.
DWM-۱۵۶ از شبکه GSM در باندهای ۸۵۰/۹۰۰/۱۸۰۰/۱۹۰۰ MHz پشتیبانی می‌نماید.

از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به امکان ارسال و دریافت پیام کوتاه یا SMS در هر دو استاندارد GSM و GPRS اشاره نمود.

DWG-۱۵۶ دارای یک کارت‌خوان نیز می‌باشد که از کارت‌های با استاندارد MicroSD پشتیبانی می‌نماید.

DWM-۱۵۶ دارای ۵۰ MB فضای حافظه است که نرم‌افزار و درایور دستگاه در آن ذخیره شده است.

بدین ترتیب نصب و راه اندازی آن در هر کامپیوتری به راحتی و بدون نیاز به CD ممکن خواهد بود.

DWM-۱۵۶ قادر است تا حداکثر سرعت ۷.۲Mbps Downlink و ۵.۷۶Mbps Uplink را پشتیبانی ‌نماید، البته بدیهی است که سرعت‌ دسترسی به اینترنت با قدرت سیگنال دریافتی رابطه مستقیم دارد.

نرم‌افزار D-Link Connection Manager که جهت مدیریت برقراری ارتباط با شبکه طراحی شده است امکان تنظیم پارامترها و ارتباط با شبکه و همچنین مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه را بر عهده دارد.

این نرم‌افزار قادر است تنظیمات سرویس‌دهنده‌های مختلف را در قالب Profile نگهداری نموده و از تنظیم پیش‌فرض جهت اتصال به شبکه بهره‌گیری نماید.

بدین ترتیب چنانچه استفاده کننده دارای سیم‌کارت‌های متعدد از سرویس‌دهنگان مختلف باشد می‌تواند برای هر شبکه Profile مخصوص به خود را ذخیره و در زمان لازم مورد استفاده قرار دهد.

یک دیود نوری بر روی DWM-۱۵۶ وضعیت کاری دستگاه را معین می‌نماید.

رنگ سبز نشانگر ارتباط با شبکه و رنگ قرمز به مفهوم عدم برقراری ارتباط با شبکه می‌باشد.

علاوه بر دیود نوری مورد بحث، نمایشگرهایی در نرم‌افزار D-Link Connection Manager برای تعیین میزان قدرت سیگنال دریافتی شبکه، برقراری ارتباط Data، وضعیت SIM، و شناسایی DWM-۱۵۶ توسط پورت USB طراحی شده است.

از دیگر ویژگی‌های نرم‌افزار D-Link Connection Manager می‌توان به بخش مربوط به آمار مصرف اینترنت اشاره نمود.

در این بخش آمار مصرف روزانه، ماهیانه و سالیانه به تفکیک Upload/Download قابل دسترسی و مشاهده می‌باشد.

استفاده از DWM-۱۵۶ به دو روش ممکن است.

در روش اول استفاده کننده می‌تواند دستگاه را به پورت USB کامپیوتر خود متصل نماید و در روش دوم امکان اتصال این دستگاه به ۳G Mobile Wireless Broadband Router شرکت D-Link مانند مدل DIR-۴۱۲ پیش‌بینی شده است.

با اتصال DWM-۱۵۶ به DIR-۴۱۲ شما می‌توانید اینترنت را در شبکه خانه یا محل کار خود به اشتراک گذاشته و به‌صورت Wired و Wireless از آن بهره‌گیری نمایید.

DIR-۴۱۲روتر بی‌سیم D-Link است که دارای یک پورت شبکه Fast Ethernet بوده و رادیو بیسیم آن از استاندارد IEEE ۸۰۲.۱۱n با سرعت ۱۵۰Mbps پشتیبانی می‌نماید.

این روتر با کمک کلیدی که در پشت دستگاه پیش‌بینی شده، قادر است تا در دو وضعیت مختلف ۳G یا WAN ارائه سرویس نماید.

در وضعیت ۳G پورت شبکه موجود در پشت دستگاه در وضعیت LAN تنظیم شده و امکان اتصال آن به سوئیچ شبکه وجود دارد.

در حالت WAN این پورت در وضعیت WAN تنظیم شده و می‌بایستی به یک مودم Cable/DSL متصل شده و دسترسی به UI دستگاه فقط از طریق رادیو بی‌سیم ممکن می‌باشد.

با بهره‌گیری از این ویژگی شما می‌توانید این روتر را به مودم ADSL خود متصل نمایید و در صورت بروز اختلال یا اشکال در سرویس ADSL با تغییر وضعیت سوئیچ، اینترنت مورد نیاز خود را از طریق شبکه ۳G دریافت نمایید.

به عبارت دیگر با این دستگاه شما می‌توانید از دو سرویس ADSL و ۳G به عنوان پشتیبان یکدیگر بهره‌مند شوید.

رادیو بی‌سیم DIR-۴۱۲ قادر است بطور دایمی در وضعیت روشن، خاموش یا به‌صورت زمان‌بندی شده روشن باشد.

بدین تربیب مدیر سیستم قادر خواهد بود تا با استفاده از ویژگی زمان‌بندی رادیو بی‌سیم دستگاه را در روزها و ساعات مشخص روشن نگه‌دارد.

کانال یا محدوده فرکانس رادیو بی‌سیم این دستگاه می‌تواند به‌صورت دستی یا به‌صورت اتوماتیک انتخاب شود.

این دستگاه از تمامی استانداردهای امنیتی WEP/WPA/WPA۲/MAC Filtering/Disable Broadcast SSID و همچنین WPS پشتیبانی می‌نماید.

رادیو بی‌سیم این دستگاه قادر است در استانداردهای IEEE ۸۰۲.۱۱b/IEEE ۸۰۲.۱۱bg/IEEEE ۸۰۲.۱۱ bgn تنظیم گردد.

همچنین عرض باند مورد استفاده برای استاندارد IEEE ۸۰۲.۱۱n می‌تواند روی ۲۰MHz یا ۲۰/۴۰ MHz تنظیم گردد. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به امکان تنظیم توان خروجی رادیو از ۱۲.۵% تا ۱۰۰% اشاره نمود.

سرور DHCP این روتر قادر است در هر دو حالت Static و Dynamic به ایستگاه‌های کاری، IP تخصیص دهد. DIR-۴۱۲ از ویژگی‌هایی مانند Virtual Server/Port Forwarding پشتیبانی می‌نماید.

بهره گیری از امکانات QoS این روتر را برای استفاده در مصارف VoIP نیز مناسب می‌سازد.

روتر DIR-۴۱۲ دارای Firewall قدرتمندی است که مدیر سیستم را قادر می‌سازد تا بر اساس پارامترهای Source/Destination Interface, Source/Destination IP, Protocol قوانین مورد نظر خود را تعریف نماید.

کلیه قوانین را می‌توان بر اساس زمان‌بندی در روزها و ساعات هفته نیز تعریف نمود.

علاوه بر موارد ذکر شده این روتر از DMZ پشتیبانی نموده و از یک SPI Firewall نیز بهره می‌برد.

مدیر سیستم علاوه بر امکان تنظیم دستی زمان و تاریخ می‌تواند با ارتباط با سرورهای NTP تاریخ و ساعت روتر را به‌روز رسانی نماید.

پشتیبانی از DDNS و امکان ارسال پیام‌های خطا به‌وسیله پست‌الکترونیکی از دیگر ویژگی‌های این روتر می‌باشد. ذخیره و بازیابی تنظیمات روتر نیز در UI این دستگاه پیش‌بینی شده و مدیر سیستم قادر خواهد بود کلیه تنظیمات روتر را ذخیره و در زمان لزوم مورد استفاده قراردهد.

در بخش گزارشات، انواع گزارشات System/Firewall & Security/Router Status در سطوح Critical/Warning/Information قابل دسترسی می‌باشند.

همچنین امکان ذخیره سازی کلیه این گزارشات بر روی هارد دیسک پیش‌بینی شده است. بازگشت به تنظیمات اولیه کارخانه نیز با دو روش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ممکن می‌باشد.

بسته بندی استاندارد DIR-۴۱۲ شامل دستگاه روتر، منبع تغذیه، کابل شبکه، کتاب راهنمای نصب و CD حاوی نسخه الکترونیکی راهنمای نصب و راه‌اندازی و راهنمای استفاده کننده می‌باشد.
این دستگاه گزینه‌ای است مناسب، برای افرادی که نیازمند به دسترسی دایمی به اینترنت هستند