13900809155029703_PhotoL

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در همایش تخصصی امنیت و اعتماد و اقتصاد و تجارت الکترونیکی ، ضمن بیان این مطلب گفت:علی رغم کاربردهای وسیعی که به واسطه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد شده، موضوع امنیت و عدم اعتماد در برخی حوزه ها موجب شده تا برخی از این کاربردها مورد استفاده قرار نگیرد.
وی افزود: بر اساس برخی نظرسنجی های صورت گرفته در حوزه تجارت الکترونیکی، ۳۸ درصد مردم نگرانی های امنیتی در حوزه بانکداری الکترونیکی، ۳۲ درصد نگرانی از نفوذ در حریم شخصی در معاملات الکترونیکی و ۱۶ درصد عدم اعتماد در خریدهای اینترنتی دارند که به عنوان دغدغه های این حوزه مطرح شده است.
وی با بیان این مطلب که این دغدغه در همه کشورهای دنیا وجود دارد، گفت: بر همین اساس همه کشورها و سازمان های اقتصادی به دنبال راهکارهایی برای افزایش امنیت در این حوزه هستند.
علی حکیم جوادی با بیان این مطلب که برنامه های وسیعی در این حوزه در وزارت ارتباطات تعریف شده است، خطر نشان کرد: سال گذشته سیاست های کلی نظام در حوزه افتا در ۹ بند از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد که پوشش خیلی جدی برای همه حوزه ها دارد.
وی ادامه داد: همچنین یکی از کمیته های کار گروه مدیریت فاوا، کمیته امنیت است که تاکنون مصوبات خوبی در این حوزه داشته و به همه دستگاه ها ابلاغ شده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: در مقام اجرا نیز اقدام های خوبی در سازمان فناوری اطلاعات به نمایندگی از وزارت ارتباطات صورت گرفته و در تلاش هستیم تا نگرانی های احتمالی موجود در این حوزه را کاهش دهیم.
وی تأکید کرد: در این همایش ۴۰ مقاله از سوی ۱۰۰ متخصص مطرح شد که ۱۰ مقاله در این همایش ارایه خواهد شد.