TakeDel.Com-cca719e844
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در مراسم امضاء منشور همکاری میان وزارت ارتباطات و اتاق بازرگانی ایران، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در همین راستا، تحرک خوبی در زمینه تجارت، بانکداری و اقتصاد صورت گرفته است.
وی افزود: در حوزه مالیات و گمرک تاکید کردیم که این کار باید در کشور به‌صورت الکترونیکی انجام شود و طی سه سال گذشته اقدام های خوبی صورت گرفته که امیدواریم تا پایان برنامه پنجم توسعه عملیاتی شود.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت ایجاد شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: در این زمینه اقدامات مورد نظر در حال انجام است و معتقدیم پهنای باند به عنوان زیرساخت زیرساخت‌ها محسوب می‌شود و موضوعی حیاتی است.
وی خاطر نشان کرد: در گذشته مدیریت یکپارچه‌ای برای پهنای باند اعمال نشده است اما امیدواریم با راه اندازی این شبکه، پهنای باند مورد نیاز کسب و کارها و صنعت را فراهم کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که در حوزه امنیت نگرانی هایی داریم اما معتقدیم که امنیت وارداتی نیست گفت: طی دو سال گذشته حداقل ۲۰ تا ۳۰ شرکت فن‌آوری در زمینه امنیت در کشور شروع به فعالیت کردند.
وی ادامه داد: یکی از بحث‌هایی که ما نگران آن بوده و هستیم، امنیت است و علیرغم مراقبت‌ها، آسیب‌های هرچند اندک دیده‌ایم؛ البته ما امروز در این رابطه پیشرفت خوبی داشتیم که امیدواریم با شبکه ملی اطلاعات بحث امنیت به صورت ذاتی در شبکه حل شود.
دکتر رضا تقی پور اظهار داشت: ما در دو زمینه نرم‌افزار و امنیت، پتانسیل و منابع خوبی داریم و در امنیت خوشبختانه وضعیت خوبی داریم و به مقوله نرم‌افزارهای کوچک و متوسط هم به خوبی پرداختیم اما در برخی از حوزه های سخت افزار و تولید تجهیزات پیشرفته موفق نبودیم.

این گزارش حاکی است، در پایان این مراسم منشور همکاری میان وزارت ارتباطات و اتاق بازرگانی ایران، به امضای دکتر رضا تقی پور و دکتر نهاوندیان رسید