ict

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر فرقانی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید محیط توانمندساز و درعین حال رقابتی را به وجود آورد تا شاهد رشد هر چه بیشتر حوزه ICT در کشور باشیم.

وی با بیان این که این حوزه باید پویا و بازار ساز باشد تصریح کرد: ساده سازی قوانین و مقررات، انعطاف پذیری رگولاتور و مدیریت بهینه منابع محدود سبب توسعه این بخش می‌شود که در این بین باید در اشتراک گذاری زیرساخت‌ها عادلانه رفتار کند.
فرقانی که پیش از این عهده‌دار ریاست هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بود گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت در طول دو سال گذشته توانسته است میزان پهنای باند داخلی و بین المللی را به حدقابل توجهی افزایش دهد.
همچنین تدوین برنامه‌های راهبردی و فعالیت در راستای اهداف برنامه پنجم از جمله اقدامات صورت گرفته در شرکت زیرساخت بوده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تشریح برنامه های خود در این سمت گفت: سازمان تنظیم مقررات متناسب با پیشرفت نوآوری ها تخصص لازم را ایجاد کرده است و در این بین باید به وضع قوانین پیش نگر و پس نگر توجه لازم را مبذول دارد.
وی با تاکید بر سرعت بخشیدن به سازو کارهای موجود به منظور حل اختلاف بین بخش های مختلف فعال در حوزه تصریح کرد: رگولاتوری باید بتواند همکاری و هماهنگی های خود را باسایر سیاستگزاران در حوزه هایی همچون بانکداری الکترونیک، محیط زیست و آموزش الکترونیکی ارتقاء دهد.