3373_orig

دکتر محمد کرم پور، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات، سیاستگذاری، برنامه ریزی کلان، هدایت و نظارت بر شبکه های پستی، پست بانک، مخابراتی و فناوری اطلاعات بر عهده این وزارتخانه است.

وی افزود: بر همین اساس انجام وظایف محوله و همچنین صدور مجوز تأسیس و بهره برداری واحد های ارایه دهنده خدمات پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات در سطح کشور با رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی از وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که مطابق با اساسنامه سازمان تنظیم مقررات و در چارچوب مصوبات کمیسیون به عهده رگولاتوری قرار داده شده است.
وی خاطر نشان کرد: در همین راستا، رگولاتوری توجه ویژه ای برای موضوع پست از جمله اپراتور اول پست و شرکت های فعال در بخش های مختلف از جمله در بخش پست های بین المللی، مد نظر دارد.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: تدوین اصول پروانه اپراتور اول پست در رگولاتوری و تصویب آن در کمیسیون تنظیم مقررات و ارایه این پروانه در سال گذشته از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا است.
وی ادامه داد: بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور ایجاد بازار رقابتی مبتنی بر شرایط منصفانه و بدون تبعیض، فراهم کردن شرایط برای ورود بخش غیر دولتی در عرضه خدمات پستی، مطالعه بازار و شناسایی و ساماندهی کلیه ارایه دهندگان خدمات پستی را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اصول اساسی مد نظر مسوولان این سازمان مبنی بر رقابت، شفافیت، انصاف و عدالت، گفت: به طور قطع این گونه فعالیت ها موجب رشد سرویس های جدید پستی با قیمت های رقابتی در سطح بازار خواهد شد.