458927_531

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در لایه فناوری و زیرساخت ها، با پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، امکان اتصال بخش های مختلف صنعت نفت به این شبکه و تحقق یکپارچه سازی در تبادل اطلاعات فراهم می شود.

وی افزود: از سوی دیگر و از آنجایی که مدیریت شبکه ملی اطلاعات در داخل صورت می گیرد، امنیت تبادل اطلاعات در این شبکه از سطح بالاتری برخوردار است.
وی خاطر نشان کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بحث اتصال دستگاه های اجرایی به شبکه ملی اطلاعات نهایی شده و به واسطه آن یک بخش از قانون برنامه پنجم محقق شود.
رئیس نخستین کنفرانس ICT و صنعت نفت با اشاره به سیاستگذاری شرکت های بزرگ نفتی در حوزه فناوری اطلاعات، تصریح کرد: در حال حاضر یکی از شرکت های بزرگ نفتی دنیا، سه استراژی مهم در زمینه فناوری اطلاعات تعریف کرده که از آن نمونه می توان به توسعه فناوری های نوین در زمینه کاربری IT و استفاده از فناوری اطلاعات برای افزایش بهره ورری و پیشتازی در کشف و استخراج اشاره کرد.
وی ادامه داد: زیرساخت های نرم افزاری یکی از حوزه هایی است که تلاش های خوبی به منظور بهره گیری از نرم افزارهای بومی برپایه نرم افزارهای متن باز صورت گرفته تا برخی نگرانی های موجود در این حوزه به طرف شود.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که تا پایان سال جاری زیر ساخت های مورد نیاز برای فعالیت هر چه بهتر شبکه نفتی فراهم شود، تصریح کرد: ایجاد مراکز دیتا سنتر به منظور انتقال دیتا و اطلاعات و همچنین انتقال میزبانی سایت های دولتی به داخل از دیگر اقدام های در حال اجرا در این بخش است.
وی تأکید کرد: امیدواریم با اشتراک گذاری اطلاعات و استفاده حداکثری از اطلاعات فراهم شده بتوان نقش موثری در تصمیم گیری و تصمیم سازی مدیران ارشد حوزه نفت و گاز ایفا شود.
رئیس نخستین کنفرانس نقش ICT در صنعت نفت با اشاره با محورهایی که در این کنفرانس تعریف شده است، گفت: افزایش کیفیت، افزایش ظرفیت کاهش هزینه ها کوچک سازی سازمان ها هوشنمد سازی و یکپارچه سازی همه فناوری های موجود در این حوزه از جمله مواردی است که امیدواریم از جمله نتایج این بدست آمده در این کنفرانس باشد.
وی با بیان این مطلب که موضوع کاهش هزینه های صنعت نفت و گاز و کوچک کردن ابعاد شرکت ها، شبکه سازی وهوشمند کردن آنها از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: باتوجه به تحولات اقتصادی جهان سیاست حمایتی دولت ها و صنایع سنگین به سمت نانو، بایو و آی تی حرکت می کند.