4057_orig

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی،‌در همایش ICT و محیط زیست ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و آمارهای موجود،‌دو درصد آلودگی های جهان در حوزه ICT است که پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال ۲۰۳۰ به سه درصد برسد.

وی افزود: اما در دنیای امروز،‌” فناوری اطلاعات سبز” یکی از موضوعات مهم مطرح در سطح دنیا محسوب می شود تا جایی که برخی کشورها معتقدند که کشورهای آلوده کننده هوا می بایست به دیگر کشورها خسارت پرداخت کنند.
علی حکیم جوادی، خاطر نشان کرد: با استفاده از یکپارچه سازی اطلاعات می توان استفاده بهینه از منابع موجود را عملیاتی و حفظ محیط زیست را عملیاتی کرد.
وی امضای تفاهم نامه میان وزارت ارتباطات و سازمان محیط زیست را نقطه عطفی در وزارت ارتباطات در حوزه محیط زیست دانست و تصریح کرد: امیدواریم این تفاهم نامه موجب افزایش نقش موثر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حفظ محیط زیست باشیم.
وی ادامه داد: امروزه ایران یکی از بزرگترین مصرف کننده انرژی در حوزه ساختمان محسوب می شود که از طریق هوشمند سازی و بکارگیری از ابزار فناوری اطلاعات در صنعت ساختمان می توان ۴۰ درصد صرفه جویی در این بخش را محقق کرد.
معاون وزیر ارتباطات گفت: هوشمند سازی در حوزه صنعت، حمل و نقل و تولید انرژی می توان مصرف بهینه در حوزه های مختلف را محقق کرد.