دکتر-براری

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر براری، رئیس موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هم اندیشی با روسای پیشین موسسه پیرامون موضوعات مطرح در خصوص شورای عالی فضای مجازی و نحوه تعامل موسسه با این شورا اظهار داشت: تعامل موثر با شورای عالی فضای مجازی جهت سیاستگذاری و تدوین راهبردهای کلان در این حوزه از تکالیف همه دستگاه های اجرایی است می بایست تلاش های لازم به منظور تحقق اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری از تشکیل این شورا عملیاتی شود.

وی با تاکید بر اینکه شایعه پراکنی و اظهار نظرهای غیر کارشناسی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نبوده و باعث ایجاد تنش ها و انحراف از مسیر خدمت به مردم می‌شود. افزود: موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات بدون توجه به شایعه ها و خبر پراکنی‌های غیر کارشناسی در خصوص انحلال موسسه، با تکیه بر ساختارهای قانونی موجود برنامه های خود را پیگیری می کند.
وی خاطر نشان کرد: این اقدام ها، در چارچوب مصوبات هیات امنا و کمیسیون دائمی و با توسعه همکاری با سازمانها و شرکتهای زیر مجموعه وزارت ارتباطات و بهره‌گیری از توان متخصصین و اساتید دانشگاه، عملیاتی می شود.
دکتر براری با تاکید بر اینکه فلسفه وجودی موسسه پاسخگویی به نیازهای بخش ICT کشور می باشد گفت: حوزه‌های کاری موسسه طیف وسیعی از نیازهای بخش ICT کشور را پوشش داده که از آن جمله می توان به ادوات و سامانه های مخابرات نوری، رادیویی و ماهواره‌ای، سیستم های ارتباطات ثابت نسل آینده و مدیریت یکپارچه شبکه های مخابراتی اشاره کرد.
وی ادامه داد: در این حوزه ها موسسه همکاری های وسیع و موثری با شرکت ها و سازمان های زیر مجموعه وزارت ارتباطات داشته و دارد.
وی تاکید کرد: همچنین بخشی از فعالیت های موسسه به حوزه فناوری اطلاعات مربوط است که در این بخش نیز موسسه آمادگی همکاری با کلیه دستگاه های متولی از جمله شورای عالی فضای مجازی در راستای انجام پروژه های مورد نیاز را دارد.
دکتر براری در خاتمه با ذکر این موضوع که دلیل استمرار حضور وی در موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات بنا به تکلیف دفتر مقام معظم رهبری بوده گفت: همه مدیران مجموعه تابع تصمیمات نظام بوده و در جهت اجرای اوامر مقام معظم رهبری همه توان خود را بکار خواهند بست.