4082_orig

دکتر براری، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب اظهارداشت: باید با استفاده از متخصصان و نخبگان داخلی زمینه رشد فناوری و رشد تولیدات علمی در جهت حل نیاز های کشورمان فراهم شود.

وی افزود: در حال حاضر شرکت های دانش بنیان بسیاری در کشور ایجاد شده که امیدواریم با برنامه های حمایتی و تشویقی در حال تدوین، در آینده نزدیک شاهد افزایش این نوع از شرکت ها در کشور باشیم.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: از سوی دیگر، در تلاش هستیم تا با همکاری شرکت ها و سازمان های زیر مجموعه وزارت ارتباطات، زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت های بومی برای بر طرف کردن نیازهای کشور فراهم شود.
وی با بیان این مطلب که تجاری سازی فناوری های محقق شده در حوزه ICT ، یکی از اولویت های برنامه های تدوین شده در پژوهشگاه است، خاطرنشان کرد: در این راستا و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تعامل مناسبی با بخش دولتی و خصوصی برقرار شده تا نیاز بازار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را احصاء کنیم.
وی تاکید کرد: از سوی دیگر، از دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان خواسته ایم تا فناوری های نوین محقق شده در این حوزه را به ما ارایه کنند تا اقدام های لازم اجرایی شود.
دکتر براری با اشاره به دیگر اقدام های پژوهشگاه در راستای ایجاد اشتغال گفت: در سال حمایت از تولید داخل، کار و سرمایه ایرانی، پژوهشگاه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری بخش های مختلف فعال در حوزه ICT، فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه را استخراج می کند.
وی ادامه داد: ایجاد شبکه سرمایه گذاری و برقراری ارتباط میان تولید کنندگان و ارایه کنندگان سرویس با سرمایه گذاران از جمله اهداف اجرای این طرح در پژوهشگاه ارتباطات است.