9417_orig

مهندس محمد حسن کرباسیان، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: ارزش مبادلات صورت گرفته در حوزه تجارت الکترونیکی در سال گذشته بیش از ۲۲۰میلیارد ریال می باشد.

وی افزود: بر همین اساس و در سه ماهه نخست سال جاری با توجه به اطلاعات و آمار ثبت شده ، بیش از ۳۹۷ هزار خرید اینترنتی ثبت شده است.
وی با بیان این مطلب که سال گذشته نرم افزار بسیار مناسبی در زمینه خرید و فروش الکترونیکی توسط کارشناسان داخلی طراحی و رونمایی شد، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های شرکت پست در سال جاری توسعه خدمات نوین بر پایه فناوری اطلاعات است که توسعه خرید اینترنتی یکی از این حوزه ها محسوب می شود.
وی با بیان این مطلب که با بهره گیری بیش از پیش از ظرفیت های شبکه پستی می توان شاهد رشد چشمگیری در حوزه تجارت الکترونیکی باشیم، گفت: در حال حاضر شرکت پست به واسطه انعقاد قرارداد با ۲۱ شرکت خصوصی، بیش از سه هزار فروشگاه را تحت پوشش خود قرار داده است.
محمد حسن کرباسیان با اشاره به رشد درآمدهای شرکت پست تصریح کرد: بر اساس آمار ثبت شده، شرکت پست توانسته است با ارایه خدمات متنوع در بخش های مختلف به متقاضیان، رشد قابل توجهی را در این حوزه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، محقق کند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود، معتقدیم حجم مبادلات در این حوزه می تواند افزایش ۱۰ برابری را داشته باشد که بیانگر توجه ویژه مردم به بهره گیری از خدمات الکترونیکی است.
وی تاکید کرد: ارائه این گونه خدمات می تواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش سفرهای زائد دورن شهری و برون شهری داشته باشد و می تواند افزایش بهره وری و صرفه جویی در بخش های مختلف را محقق کند.
مدیر عامل شرکت پست در خصوص برنامه های این شرکت برای افزایش کیفیت خدمات، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برای ماه های آتی، افزایش کیفیت ارائه خدمات اینترنتی به‌ویژه افزایش سرعت ارائه این سرویس از زمان سفارش تا تحویل کالا به عنوان یکی از برنامه های اصلی شرکت پست پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: تا کنون موفقیت های خوبی در این زمینه حاصل شده که موجب ارائه سرویسی با سرعت، امنیت و دقت به متقاضیان خواهد شد.
انتهای پیام