530504_7dEmCaeD

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در همایش روابط عمومی الکترونیکی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برای ارایه یک خدمت به صورت الکترونیکی، چهار مرحله اطلاع رسانی، تعاملی، تراکنشی و تکمیلی تعریف شده که روابط عمومی ها نقش زیادی در حوزه اطلاع رسانی دارند.

وی نقش روابط عمومی ها در ارایه خدمات الکترونیکی به مردم بسیار برجسته دانست و تصریح کرد: حجم وسیع اطلاعات موجود بدون الکترونیکی شدن قابل مدیریت و بهره برداری نیست بر همین اساس وجود روابط عمومی الکترونیکی برای تحقق دولت الکترونیکی یک ضرورت محسوب می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تغییر مفاهیم بنیادی الکترونیکی شدن روابط عمومی ها، گفت: باید ساختارهای داخلی سازمان ها به گونه ای تعریف شود تا اطلاعات کامل، مفید و موثری به صورت صحیح، تولید و میان کاربران توزیع شود.
وی ادامه داد: ابزارهای نوین و متنوع امروز، امکانات بسیاری را برای جذب کاربران در اختیار روابط عمومی ها قرار داده است.
دکتر رضا تقی پور روابط عمومی سایبری و روابط عمومی مجازی را مراحل تکامل یافته روابط عمومی الکترونیکی دانست و تصریح کرد: در روابط عمومی سایبری خدمات به صورت ۲۴ ساعته در اختیار کاربران قرار می گیرد و در روابط عمومی مجازی، ارتباط کاملاً بر خط میان سازمان و کاربران محقق می شود.
وی با اشاره به شعار دولت دهم، نخستین دولت الکترونیکی، تأکید کرد: با توجه به اینکه نیازهای ارتباطات صوتی نظیر تلفن ثابت و سیار در کشور برآورده شده و تمام واگذاری ها با حداقل هزینه و به صورت به روز انجام می شود، دولت دهم تمرکز عمده خود را روی توسعه ظرفیت شبکه IP کشور قرار داده است.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات با بیان این مطلب که در حال حاضر ظرفیت شبکه به بیش از ۴۳ گیگابیت بر ثانیه رسیده است، گفت: امیدواریم با تلاش های در دست اجرا، این ظرفیت تا پایان سال جاری با افزایش ۱۰ برابری به ۴۷۰ گیگابیت بر ثانیه برسد.
وی افزود: راه اندازی و ایجاد شبکه فیبرنوری در راستای ایجاد شبکه ملی اطلاعات به منظور تأمین تمامی پهنای باند مورد نیاز ارایه خدمات الکترونیکی از سوی تمامی بخش ها از دیگر برنامه های تدوین شده در برنامه پنجم توسعه کشور محسوب می شود.
دکتر رضا تقی پور با بیان این مطلب که دولت آمادگی دارد تا الزام ایجاد روابط الکترونیکی را به دستگاه ها ابلاغ کند، گفت: بر اساس مطالعات و کارشناس های اولیه صورت گرفته، این موضوع در دستور کار بسیاری از دستگاه های دولتی قرار دارد.