iclouad

شرکت اپل پس از رونمایی از سرویس جدیدش به نام آی‌کلود در کنفرانس اپل به معرفی بیشتر این سرویس در وب سایت خود پرداخت.

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، در این وب‌سایت آمده است که آی‌کلود اطلاعات شما را در خود ذخیره می‌کند و به شکل بی‌سیم آن را به تمام دستگاه‌هایتان می‌فرستد و به دلیل اینکه به خوبی با برنامه‌ها سازگار است، همه چیز به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

اپل می‌گوید این روش آسان‌ترین روش برای مدیریت فایل‌ها برروی دستگاه‌های مختلف است. آی‌کلود شامل موسیقی‌ها، تصاویر، برنامه‌ها، تقویم‌ها، اسناد و غیره می‌شود.

به عنوان مثال اگر عکسی با آی‌فون گرفته شود، این تصویر به آی‌کلود هم فرستاده می‌شود و آی‌کلود یک کپی از آن عکس را برروی تمامی دستگاه‌ها شامل رایانه‌های مک، پی سی و آ‌ی‌فون و آی‌پاد تاچ در دسترس قرار می‌دهد.

این کار به صورت اتوماتیک با موسیقی‌های خریده شده از آی‌تیونز، داکیومنتها، برنامه‌ها، کانتکت‌ها و… انجام می‌شود.

با آی‌کلود تمامی موسیقی‌های خریده شده از آی‌تیونز به‌صورت خودکار در تمامی دستگاه‌های اپل ظاهر می‌شوند، هم‌چنین می‌توانید موسیقی‌های خریده شده در گذشته را در هر جا دانلود کنید.

قابلیت دیگر در آی‌تیونز کلود iTunes Match است. این سرویس به شما توانایی استفاده از موسیقی‌هایی را که از آی‌تیونز خریده نشده‌اند را هم می‌دهد. این سرویس آهنگ‌های شما را شناسایی می‌کند و درصورت موجود نبودن در آی‌تیونز فایل شما را آپلود می‌کند و در دسترستان قرار می‌دهد. هزینه این سرویس سالانه ۲۵ دلار خواهد بود.