طراحی اسکریپت اختصاصی

اگر برای دسته بندی سایت خود در یکی از شاخه های متعارف دچار مشکل شده اید یا قصد دارید بسیار متفاوت تر از نمونه های موجود در یکی از شاخه های اصلی وب وارد فعالیت شوید، شما در موقعیتی قرار دارید که برای وب سایت خود به طراحی اسکریپت اختصاصی نیازمند شده اید. داشتن یک اسکریپت اختصاصی علاوه بر قابلیت های انحصاری که برای وب سایت شما فراهم می آورد، امکان بازآفرینی قابلیت هایی که در سیستم های موجود از ابتدا برای آن بستر سازی نشده است نیز فراهم می شود و به این ترتیب به زبان خودمانی شما دقیقا به یک سیستم دلخواه برای وب سایت خود دست پیدا می کنید. کدباکس با داشتن نیروهای متخصص و با تجربه در عرصه برنامه نویسی وب در تمامی مراحل از امکان سنجی تا تولید و توسعه این دسته از وب سایت های آماده و طراحی اسکریپت متناسب با آن در خدمت شما می باشد.

طراحی اسکریپت اختصاصی فرآیندی برای خلق محصولی بسیار پیچیده می باشد. این فرآیند نیازمند آن است که طراح وب از اهداف وب سایت، افرادی که قرار است با سایت کار کنند (هم مدیران هم کاربران)، اطلاعاتی که در سایت دریافت می شود و اطلاعاتی که قرار است به نمایش در آید و همچنین مجموعه پردازش های مورد نیاز جهت میل به اهدف سایت شناخت کافی و درکی متقابل با وبمستر (سفارش دهنده) داشته باشد.

طراحی اسکریپت سایت شما با توجه به هدف اصلی که از ایجاد آن دنبال می نمائید با یکی از شاخه های زیر بیشترین ارتباط را خواهد داشت:

 • سایت شخصی (Personal)
 • سایت شرکتی (Company)
 • سایت خبری (News Portal, Magazine)
 • فروشگاه آنلاین (Online Shops)
 • شبکه اجتماعی (Social Network)
 • انجمن اینترنتی (Online Forum)
 • سایت فرود یا عرضه (Landing Pages)
 • بازی آنلاین (Online Game)
 • حراجی آنلاین (Auction)
 • خدماتی آنلاین (Online Service)
 • گزینه انتخابی شما بیانگر نوع (Type) سایت شما خواهد بود. همچنین لازم است شما سمت های اسکریپت خود را تعیین کنید. در حقیقت لایه های دسترسی مورد نیاز در یک وب سایت تعیین کننده تعداد سمت مورد نیاز برای یک وب سایت می باشد. مشخص بودن تعداد سمت ها از ابتدای مراحل طراحی این قابلیت را می دهد تا ما نهایت دقت در بحث امنیت، طراحی UX و UI را در آن سمت متناسب با کاربرانش داشته باشیم.

  مرحله بعد تعیین اطلاعاتی است که در هر سمت از اسکریپت به نمایش در می آید. این اطلاعات شامل کلیه محتوا ها (متن، تصویر، چند رسانه ای) می باشد. در این فهرست باید منبع این اطلاعات نیز مشخص گردد و آن دسته از اطلاعاتی که غیر آماری هستند مشخص باشد از کدام سمت به اسکریپت وارد می شوند. به این ترتیب ورودی و خروجی های هر سمت فهرست خواهد شد که میتواند در تهیه فهرست صفحات و فرم های هر سمت ما را یاری نماید.

  پس از روشن شدن کلیه اطلاعاتی که در سمت های مختلف اسکریپت دریافت می شود لازم است برای آن دسته از اطلاعات که قرار است به صورت پردازش شده ذخیره شوند یا ماحصل پردازش آنها در دیگر اطلاعات اثر داده شود هم به عنوان پردازش های اطلاعاتی فهرست می کنیم. به این ترتیب تکلیف هسته طراحی اسکریپت به طور کامل روشن خواهد شد.

  با تعیین موارد ذکر شده در بالا، بخش اصلی سایت قابل فهم و درک برای سفارش دهنده و طراح وب خواهد بود و این درک متقابل زمینه ساز آن خواهد شد که هر درخواستی از جانب شما به خوبی از طرف طراح وب قابل فهم باشد. در پاسخ به موارد فوق نیاز نیست وارد جزئیات بشوید صرفا قرار است چهارچوب اسکریپت اختصاصی خود را ترسیم کنید. بعد از ترسیم ساختمان اصلی اسکریپت اختصاصی و قرار دادن آن در اختیار تیم طراحی، وارد مرحله بعد که در حقیقت قابلیت ها، خصوصیات ظاهری و جزئیات اسکریپت اختصاصی می باشد خواهید شد.

  بعد از هسته اصلی سایت و قابلیت های جانبی اسکریپت اختصاصی و روشن شدن تکلیف ظاهر اسکریپت اختصاصی در نهایت پروژه شما در مسیر زمانبندی، تخمین هزینه و در صورت توافق نهایی، در مرحله اجرا قرار می گیرد.

  جهت سفارش طراحی اسکریپت اختصاصی یا درخواست نمونه کار و همچنین مشاوره رایگان در این زمینه لطفا از طریق بخش پشتیبانی و فروش درخواست خود را با دپارتمان طراحی وب مطرح نمائید.

  طراحی اسکریپت اختصاصی