13-7-7-1026326

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی در مراسم امضاء تفاهم نامه همکاری با سازمان استاندارد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در همین راستا و در برنامه پنجم توسعه کشور که به تصویب نمایندگان مردم در مجلس رسیده نیز توجه ویژه ای به توسعه IT و امنیت در این بخش شده است.

وی افزود: بر اساس مطالعات صورت گرفته، بیش از ۴۷ حکم در برنامه پنجم توسعه کشور وجود دارد که مربوط به توسعه فناوری اطلاعات می باشد و مسوولیت های هر یک از بخش ها در این حوزه مشخص شده است.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی کارشناسان، می بایست طی پنج سال آینده بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه ICT انجام شود.
معاون وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که این سرمایه گذاری می بایست در راستای ایجاد تحول عظیم در حوزه خدمات الکترونیکی صورت گیرد گفت: بهبود صنعت ICT ، افزایش سواد IT و افزایش بهره وری در حوزه های اقتصادی و اجتماعی از جمله زمینه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت به موضوع استاندارد سازی در حوزه IT، ادامه داد: به منظور بسط دولت الکترونیکی ، می بایست توجه ویژه ای به استانداردهای مورد نیاز این حوزه صورت گیرد چرا که محصولات و برنامه های عملیاتی این حوزه نیاز به استاندارد سازی دارند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: پیاده سازی دولت الکترونیکی و قرار گرفتن اطلاعات در این شبکه نیازمند داشتن بستری امن و با استانداردهای موجود در این حوزه است.
وی تاکید کرد: سازمان فناوری اطلاعات آمادگی دارد تا با همکاری دانشگاه ها ، محققان و شرکت های فناور ، زمینه لازم برای تدوین استانداردهای مورد نیاز در این حوزه را به منظور تصویب در سازمان استاندارد فراهم کند.
علی حکیم جوادی اظهار داشت: امیدواریم با تلاش در دست اجرا، در آینده نزدیک شاهد شکوفایی بیشتر صنعت فناوری اطلاعات باشیم.
این گزارش حاکی است، مهندس برزگری، رئیس سازمان استاندارد تحقیقات صنعتی نیز در این مراسم با اشاره به موضوع فناوری اطلاعات و جایگاه آن در دنیا و اهمیت تدوین استانداردهای این حوزه گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نمایندگی مربوط به استانداردهای حوزه ICT در سازمان های بین المللی تخصصی این بخش را برعهده دارد.
وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها وزارت خانه ای است که دومین تفاهم نامه خود را با سازمان های استاندارد در خصوص تدوین و اجرای استانداردهای حوزه ICT امضاء کرده است.
بر اساس این گزارش ، در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری علمی، فنی، آموزشی و پژوهشی میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان استاندارد تحقیقات صنعتی به امضاء رسید.
تهیه پیش نویس استانداردهای ملی در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت آن، شناسایی و به کارگیری ظرفیت تشکل های خصوصی و سازمان های مردم نهاد در حوزه IT و همچنین همکاری در زمینه اجرا و نظارت بر اجرای استانداردهای ملی در حوزه IT و امنیت آن از جمله مفاد این تفاهم نامه است.