2145_orig
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس سید فاضل زمانی در مراسم آغاز واگذاری خطوط اینترنت پرسرعت به شهرستان آران و بیدگل ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مردم می توانند از طریق تماس با تلفن ۲۰۳۰ تقاضای خود را برای دریافت اینترنت پرسرعت به صورت الکترونیکی مطرح کرده و ظرف ۲۴ ساعت اینترنت پرسرعت خود را دریافت کنند.
وی در خصوص آخرین وضعیت شاخص های ارتباطی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ضریب نفود تلفن ثابت در سطح استان ۸۲/۴۱ درصد می باشد که این شاخص در کشور، ۴۹/۳۴ درصد است.
مدیرعامل شرکت مخابرات اصفهان با بیان این مطلب که این استان رتبه نخست را در حوزه ضریب نفوذ تلفن همراه در اختیار دارد تصریح کرد: هم اکنون این شاخص در سطح استان به ۲۲/۷۲ درصد رسیده درحالی که ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور، ۰۶/۶۰ درصد است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تمامی شهرها و جاده های اصلی، فرعی و ریلی استان تحت پوشش این شبکه قرار دارند.
وی افزود: نصب و راه اندازی یک هزار و ۴۸۵ آنتن تلفن همراه و راه اندازی ۴۷۸ دفتر ICT روستایی از دیگر دستاوردهای بدست آمده در استان اصفهان در حوزه خدمات ارتباطی است.
وی با بیان این مطلب که با تلاش های صورت گرفته، درآمد هر یک از دفاتر ICT روستایی به طور متوسط به ۵۰۰ هزار تومان در ماه رسیده است گفت: از دستگاه های اداری می خواهیم تا خدمات خود را از طریق این بستر مهیا شده به مردم ارائه کنند تا شاهد دسترسی راحت تر مردم به خدمات و همچنین رونق هرچه بیشتر این دفاتر باشیم