اداره-کل-ارتباطات-و-فناوری-اطلاعات-استان-فارس
مهندس مختاری ، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در گفت وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کارگروه مدیریت بحران و شورای فناوری اطلاعات از جمله کارگروه هایی هستند که در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی افزود: تعامل با استانداری و ادارات کل استان ، نظارت بر فعالیت اپراتورها و ایجاد هماهنگی در راستای ارتقاء جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح استان ، از جمله اهداف راه اندازی این دفتر محسوب می شود.
وی با اشاره به برنامه های نظارتی تدوین شده در راستای تحقق اهداف مدنظر گفت: برنامه های نظارتی شامل ارزیابی های عملکرد اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت زمانبندی شده و بازرسی های موردی در حال انجام است .
وی خاطر نشان کرد: نظارت ها به صورت بر خط (ONLINE) و همچنین به صورت حضوری توسط کارشناسان نظارت این اداره کل صورت می گیرد.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بررسی کمی و کیفی پوشش شبکه تلفن همراه در سطح استان و چگونگی ارایه خدمت از سوی دارندگان پروانه ارایه خدمات فناوری اطلاعات ، از جمله حوزه هایی است که مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین، این اداره کل به منظور پایش فضای فرکانسی و نظارت بر دارندگان پروانه شبکه های رادیویی از تجهیزات مانیتورینگ ثابت و سیار در باندهای مختلف فرکانسی استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: افزایش سایت های مانیتورینگ به منظور پایش بر خط فضای فرکانسی از جمله برنامه های سال جاری است.
مهندس مختاری با بیان این مطلب که یکی از سیاست های اصلی مد نظر در این اداره کل حفظ حقوق مصرف کنندگان به عنوان مهترین ذینفعان حاکمیت است ، اظهار داشت: به منظور حفظ حقوق مصرف کنندگان علاوه بر اطلاع رسانی در خصوص کیفیت ارائه خدمات و همچنین تعرفه ها ، زمینه لازم به منظور ارائه شکایت از سوی کاربران بصورت حضوری و غیر حضوری فراهم شده است.
وی افزود : در صورت دریافت شکایت از سوی کاربران ، در کوتاهترین زمان ممکن به آن رسیدگی و پاسخ لازم به متقاضیان ارائه می شود.
مدیرکل دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس یکی از برنامه های مدنظر این اداره کل را برطرف کردن مشکلات احتمالی دارندگان پروانه عنوان کرد و گفت : به این منظور جلسات مشترک میان مسئولان مختلف در بخش های دولتی و خصوصی برگزار و تمهیدات لازم برای برطرف کردن مشکلات احتمالی در نظر گرفته می شود.