13920126135040576388114

مهندس محمود خسروی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر همین اساس، مذاکراتی با سه وندور خارجی صورت گرفته تا توسعه مورد نظر علمیاتی شود.

وی افزود: اقدم های لازم برای گرفتن مجوزهای مورد نیاز صورت گرفته و تلاش های بعدی برای ارتقاء و توسعه شبکه از طریق یکی از وندورهای خارجی عملیاتی می شود که امیداوریم تا پایان سال جاری بخشی از شبکه که به این وندور واگذار می‌شود، مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین اقدام‌های لازم در خصوص عملیاتی کردن این توسعه ها از سوی دیگر وندورها نیز در حال انجام است که پس از نهایی شدن ، عملیات توسعه از طریق آن ها نیز اجرایی خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات توسعه هشت هزار و پانصد کیلومتر فیبرنوری را از دیگر، پروژ‌ه‌های در دست اجرا در این حوزه دانست و تصریح کرد: با اجرایی شدن این پروژه، توسعه و جایگزین شدن فیبرهای نوری از رده خارج به طول هشت هزار و پانصد کیلومتر عملیاتی خواهد شد.
وی با اشاره به اقدام هایی که تاکنون در راستای توسعه شبکه IP کشور صورت گرفته ادامه داد: شبکه IPMPLS درسال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت و درحال حاضر به متقاضیان سرویس‌های مورد نیاز را ارایه می‌دهد.
محمود خسروی بیان این مطلب که شبکه IPMPLS یکی از زیرساخت‌های اصلی شبکه ملی اطلاعات محسوب می‌شود، گفت: این شبکه، قابلیت های فراوانی دارد که بر اساس فناوری های جدید طراحی و پیاده سازی شده است.
وی تاکید کرد: معتقدیم با توجه به امکانات ایجاد شده در کشور، اپراتورها با مهاجرت به شبکه IP و استفاده از بستر‌های ایجاد شده و می توانند خدمات خود را با کیفیت بالاتری به مخاطبان ارایه کنند.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: در همین راستا، جلسات هماهنگی با اپراتورها برگزار شده و با تست این شبکه، قابلیت های آن برای ارایه سرویس مورد تایید اپراتورها قرار گرفته است.