80152_100

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی در مراسم امضای تفاهم نامه میان سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران و سازمان صدا و سیما، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برای پیاده‌سازی شبکه ملی اطلاعات حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی و سازمان‌های مختلف نقش بسیار مفید و تاثیرگذاری دارد.

وی افزود: در همین راستا و طی دو سال گذشته بیش از صد تفاهم نامه در سازمان فن‌آوری اطلاعات با دستگاه ها و نهادهای مختلف به امضا رسیده و که هریک جایگاه خود را دارد و سعی شده زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات فراهم شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حال حاضر ۴۷ هزار نقطه دستگاه های اجرایی در کشور به این شبکه متصل شده است، تصریح کرد: انتقال میزبانی سایت های دستگاه های اجرایی در کشور به سرعت صورت گرفت و در حال حاضر، همه این دستگاه‌ها، میزبانی خود را به داخل کشور منتقل کردند.
وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های شبکه ملی اطلاعات، ارائه خدمات مختلف در منازل به مردم است که با توسعه خدمات الکترونیکی دولت و همچنین از طریق تفاهم‌نامه های مختلف، خدمات الکترونیکی در منزل در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
علی حکیم جوادی با بیان این‌که صدا و سیما می‌تواند یکی از نقاط مهم در زمینه تولید محتوا باشد، گفت: در شبکه ملی اطلاعات نقش رسانه و رسانه ملی مورد توجه قرار گرفته و طراحی IPمدیا یا رسانه مهر بیانگر توجه مسوولان صدا و سیما به این حوزه است.
وی تا کید کرد: در بخش‌های مختلف زیرساختی، تجهیزاتی و محتوایی IPمدیا، از تولیدات بومی استفاده شده یادآور شد: امروزه و امیدواریم با پیاده سازی رسانه مهر، زمینه استفاده کاربردی مردم از شبکه ملی اطلاعات فراهم شود.
مجری شبکه ملی اطلاعات وی با بیان که پیاده سازی این شبکه به معنای کم شدن یا محدودیت دسترسی مردم به اینترنت نیست، گفت: قطعاً با ارائه این گونه خدمات کاربردی، اولویت اول انتخاب مردم، شبکه ملی اطلاعات خواهد بود.