حسین-ملک-مدیرکل-امور-بین-الملل-و-مطالعات-راهبردی

مهندس حسین ملک،‌ دبیر کارگروه کارآفرینی و توسعه کسب و کار جشنواره فاوا در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از اهداف این کارگروه،‌شناسایی و معرفی کارآفرینان برتر حوزه فاوا و برقرار تعامل میان کارآفرینان و متولیان امر اشتغال است.

وی افزود: امیدواریم با تحقق اهداف پیش بینی شده و حمایت از کارآفرینان بخش، فرصت های بهینه ای برای رشد و بالندگی در اختیار آنان قرار گیرد.
حسین ملک لازمه حرکت رو به جلو را ایجاد بسترهای لازم برای توسعه منابع انسانی و تجهیز آن به دانش و مهارت کارآفرینی و اشتغال مولد دانست و تصریح کرد: با استفاده از این توانمندی،‌سایر منابع جامعه و سازمان به سوی ایجاد ارزش و حصول رشد و توسعه،‌مدیریت و هدایت خواهد شد.
وی با اشاره به اعضای این کارگروه ادامه داد: اعضای این کارگروه را شش نفر از صاحبنظران حوزه اشتغال و کارآفرینی از جمله رییس دانشکده کارآفرینی تهران تشکیل می دهند و دبیرخانه آن در دفتر بررسی های اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت فعال شده است.
وی تاکید کرد: نماینده سازمان دیده بان جهانی کارآفرینی در ایران،‌نمایندگان بخش خصوصی و سایر بخش های غیر دولتی فعال در این حوزه از دیگر اعضای کارگروه کارآفرینی و توسعه کسب و کار محسوب می شوند.
دبیر کارگروه کارآفرینی و توسعه کسب و کار با اشاره به شاخص های مورد توجه در این کارگروه گفت: توجه به موضوعاتی نظیر نوآوری و خلاقیت،‌سهم در بازار،‌کیفیت، بهره مندی از فعالیت های نوین دانش بنیان و آینده نگری از جمله مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: علاقه مندان به شرکت در این کارگروه اعم از شخصیت حقیقی و یا حقوقی می توانند به سایت جشنواره www.festfava.ir بخش کارگروه کارآفرینی و توسعه کسب و کار مراجعه کنند.