Kaspersky-flag

راهکارهای امنیتی کاربری آزمایشگاه کسپرسکی در نبرد با ۹ محصول رقیبش که به صورت «آزمایش بهترین‌ها» انجام شد، برتری خود را بر تمام آنها اثبات کرد.

به گزارش ایتنا به نقل از موسسه دیده‌بان آی‌تی، روابط عمومی کسپرسکی در ایران، در آزمونی که توسط Computer Bild (یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین نشریات رایانه‌ای اروپا) بین برنامه‌های امنیت انجام شد، Kaspersky Internet Security ۲۰۱۱ مقام نخست را از آن خود کرد.

مجموعا ۸ راه‌حل نرم‌افزاری خرده فروشی و دو نرم‌افزار رایگان در شماره نخست سال ۲۰۱۱ مجله کامپیوتر بیلد مورد آزمایش قرار گرفتند. ولی محصول پیشگام کسپرسکی باقدرت در تمام زمینه‌های مورد آزمایش برتری خود را اثبات کرد و به امتیاز مجموع بی‌نظیر ۲ممیز۴۱ از ۶ رسید (بالاترین امتیاز یک است).

در «تست غیر فعال» کامپیوتر بیلد چگونگی و توانایی برنامه‌های امنیتی در تشخیص بدافزارهای غیرفعال که روی هارد قرارگرفته بودند را مورد ارزیابی قرار داد.

راه‌حل‌ها بایستی اسکن‌هایی برای تشخیص بیش از ۳۰۰ هزار نمونه مخرب و خطرناک اخیر را به انجام می‌رساندند.

اما در «تست فعال» تعداد برنامه‌های خطرناک غیرفعال و تشخیص داده نشده‌ای مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت که هنگام اجرا، اعلام هشدار را فعال می‌کنند. در این قسمت، Kaspersky Internet Security ۲۰۱۱ تمام برنامه‌های خطرناک اکتیو را، بیش از آن که بتوانند صدمه‌ای به رایانه وارد کنند، متوقف کرد. همچنین این برنامه بهترین نرخ تشخیص بدافزار را داشت.

متخصصان کامپیوتر بیلد، در مجموع کارایی Kaspersky Internet Security ۲۰۱۱ را این گونه ارزیابی کردند: « تشخیص مطمئن بدافزارها، کارکرد ساده و قابلیت‌های افزود. مفید؛ تعجبی ندارد که چرا کسپرسکی در آزمایش ما اول شد.»

نیکولای گربنیکوف، مدیر ارشد بخش فناوری آزمایشگاه کسپرسکی در این خصوص می‌گوید: «شرکت ما همواره تأکید زیادی بر ارائه بالاترین سطح محافظت به کاربران دانسته است. این رویکرد باعث شده است بسیاری از فناوری‌‌های توسعه داده شده توسط ما به عنوان استانداردهای این صنعت قلمداد شوند.

آخرین تستی که توسط یکی از بزرگ‌ترین نشریات کامپیوتری اروپا صورت گرفت، ثابت می‌کند که نسل جدید محصولات ما همچنان در مسیر برآورده‌ سازی، بالاترین انتظارات مورد توقع از یک راه‌حل امنیتی، گام بر‌می‌دارند. مخصوصا ما خوشحالیم از اینکه می‌بینیم Kaspersky Internet Security نرخ تشخیص ۱۰۰% را در خصوص تهدیدهای فعال و در یک کاملا واقعی، از خود نشان داد و خیال ما را از بابت بردن این جایزه معتبر برای دومین سال پیاپی آسوده‌ کرد.»