IMAGE634277457281845000

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در نشست هم اندیشی طرح ملی خرید اعتباری، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: دستیابی به این هدف همکاری همه دستگاه ها بخصوص وزارت بازرگانی و شبکه اصناف کشور را طلب می کند.

وی افزود: یکی از زیرساخت های اصلی این شبکه ارتباطی: پهنای باند بالا است که در این راستا برای فراهم آوردن زیرساخت های لازم، تلاش های گسترده ای صورت گرفته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شاخص های تعریف شده در برنامه پنجم توسعه در زمینه تجارت الکترونیکی و پرداخت الکترونیکی گفت: بر اساس این شاخصها می بایست ۸۰% درصد پرداخت ها به صورت الکترونیکی انجام شود.
وی ادامه داد: برای تحقق اهداف پیش بینی شده می بایست کلیه چرخه تولید و توزیع باید به صورت ۲۴ ساعته با یکپارچگی اطلاعات و امنیت بالا در اختیار همه قرار داشته باشد.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ایجاد زیرساخت های ارتباطی در این خصوص، تصریح کرد: در کشور ظرفیت خوبی ایجاد شده و هسته اصلی دیتای کشور افتتاح شده است.
وی تأکید کرد: از سوی دیگر، موضوع رساندن فیبرنوری به درب منازل و اماکن کسب و کار از جمله برنامه هایی است که در برنامه پنجم توسعه کشور پیش بینی شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با انجام این پروژه ها در برنامه پنجم توسعه، زیرساخت های مورد نیاز تحقق اجرای الکترونیکی ۲۰ درصدی تجارت داخلی و ۳۰ درصدی تجارت خارجی فراهم خواهد شد.
وی افزود: وزارت ارتباطات آمادگی دارد با تعریف پایگاه های داده ملی و نرم افزارهای کاربردی مورد نیاز کاربران و صاحبان کسب و کار و اصناف، در کنار بخش های مسوول توسعه تجارت الکترونیکی به توسعه این بخش کمک کند.