droppages-process

درآپ باکس (DropBox) برای همه افراد نامی آشناست. یک فضای مطمئن و گسترده جهت نگهداری فایل ها و تصاویر با قابلیت چند پلتفرومیش میتوان با هر دوایسی به سادگی به آن دسترسی داشت. اما امروز قابلیت متفاوتی از dropbox را برای شما معرفی می کنیم. شما می توانید فایل های استاتیک مانند صفحات HTML یا فایل های CSS خود را توسط dropbox میزبانی کرده و البته بدون دانلود از آنها استفاده نمائید.

برای این منظور با نرم افزار دلخواه خودتان فایل استاتیک مورد نظر را ایجاد و با پسوند مورد نظر ذخیره کنید. در اینجا به عنوان مثال یک فایل css را ساخته و آن را در جایی در dropbox آپلود می کنیم.

در dropbox با کلیک راست بر روی فایل مورد نظر و انتخاب گزینه ی Copy public link لینک مستقیم فایل را کپی می کنیم. اگر از نسخه تحت وب dropbox استفاده می کنید، فایل را انتخاب کرده و از دکمه ی به اشتراک گذاری ( share link button ) استفاده کنید.

use-dropbox-as-the-host-of-css-file

در آخرین مرحله با حذف www از ابتدای لینک فایل می توانیم آن را فراخوانی کنیم. در حقیقت در dropbox یک راز نهفته وجود دارد و آن این است که حذف www از ابتدای لینک اجازه ی دسترسی پرونده ها به منبع فایل را می دهد در حالی که در حالت عادی و با استفاده از www به صفحه ی دربر دارنده ی فایل ارجاع داده می شود.

از این متد می توان برای فراخوانی تصاویر، اسکریپت ها، استایل ها و حتی صفحات HTML استفاده نمود.