bug
کمتر از یک ماه پس از عرضه ویندوز ۸ و ویندوز RT، این سیستم عامل‌ها در سه‌شنبه اصلاحیه هفته جاری نخستین ترمیم‌های امنیتی خود را دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، این اصلاحیه‌ها برای جلوگیری از اجرای کد از راه دور طراحی شده‎اند که بدان معناست که حفره‌هایی در این سیستم عامل‌ها ترمیم خواهند شد که می‌توانند به فرد اجازه دهند که از راه دور، کد خرابکار خود را بر روی یک سیستم اجرا نماید.

این ترمیم‌ها علاوه بر امن‌سازی ویندوز ۸، تقریبا تمامی نسخه‌های دیگر ویندوز از جمله XP، ویستا و ویندوز ۷ و نیز سرور ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ را پوشش می‌دهند.

این مجموعه شامل شش اصلاحیه امنیتی است که چهار اصلاحیه در رده امنیتی حیاتی (سه اصلاحیه برای ویندوز ۸ و یک اصلاحیه برای ویندوز RT)، یک اصلاحیه در رده امنیتی مهم و یک اصلاحیه نیز در رده امنیتی متوسط قرار دارند.

بیشتر این ترمیم‌ها سیستم عامل ویندوز را هدف گرفته‌اند، اما یکی از آنها یک نقص امنیتی در IE ۹ را پوشش داده و یک اصلاحیه دیگر نیز، حفره‌ای در Microsoft Office نسخه‌های ۲۰۰۳، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ و نیز Officeهای ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ برای سیستم‌های مکینتاش را برطرف می‌کند.

IE ۱۰ تحت تأثیر این آسیب‌پذیری‌ها قرار ندارد و نسخه‌های قدیمی‌تر IE که بر روی ویندوز XP اجرا می‌گردند نیز اصلاح نخواهند شد.

درصورتی‌که به‌روز رسانی خودکار بر روی سیستم‌های کاربران فعال باشد، این اصلاحیه‌ها در روز سه‌شنبه به‌طور خودکار نصب خواهند شد.

کاربران ویندوز ۸ و نسخه‌های پیشین ویندوز می‌توانند با کلیک بر روی میان‌بر Windows Update از منوی Start، این به‌روز رسانی را انجام دهند.

کاربران ویندوز ۸ می‌توانند به‌روز رسانی‌ها را به‌طور دستی نیز مشاهده کرده و نصب کنند، به این ترتیب که در صفحه Start عبارت Windows update را تایپ نمایند، بر روی دسته Settings کلیک کنند و سپس بر روی عنوان Windows Update در نتایج جست‌وجو کلیک نمایند.

درصورتی‌که به‌روز رسانی‌ها نمایش داده نشدند، بر روی لینک Check for Updates now کلیک کنید.

در مجموع این شش اصلاحیه ۱۹ آسیب‌پذیری را برطرف خواهند کرد.

مایکروسافت جزئیات بیشتر را پس از عرضه به‌روزرسانی‌ها منتشر خواهد کرد.