نصب و کانفیگ NGINX

عملکرد بهینه وب سرورها اثر مستقیم در سطح و سرعت دسترسی کاربران به وب سایت را دارد. وبمستران حرفه ای معمولا جهت دست یابی به این مهم اقدام به نصب و کانفیگ NGINX به عنوان وب سرور اصلی یا جانبی خود می کنند.

با نصب و کانفیگ NGINX بخش فابل توجهی از داده ها از جمله داده های استاتیک قابلیت آن را دارند که با اشغال کمترین ظرفیت از منابع سخت افزاری سرور به سمت درخواست کننده ها هدایت شوند و ظرفیت پاسخ دهی سرور ها گاه تا ۴۰ برابر افزایش پیدا کند. این در حالی است که علاوه بر ظرفیت بالاتر در پاسخ دهی به درخواست ها قابلیت Nginx Caching که از برترین سیستم ها Caching در وب سرورها می باشد به مرور سرعت پاسخدهی را نیز بعد از کش شدن اطلاعات بالاتر هم خواهد برد.

با توجه به این خصوصیات معمولا برای هاست دانلود، سرورهای دانلود و FTP سرورها نصب و کانفیگ NGINX با اختلاف زیادی به نسبت دیگر وب سرورها گزینه مناسب به شمار می رود.

بهینه ترین عملکرد NGINXبر روی توزیع CentOS و OpenBSD بوده است. با این وجود امکان نصب و کانفیگ NGINX بر روی دیگر سیستم عامل ها از جمله محصولات مایکروسافت نیز فراهم است و این از امتیازات ویژه این وب سرور می باشد.

سازگاری وب سرور NGINX با دیگر وب سرورها این قابلیت را فراهم می کند که سایت هایی که نیازمند وب سرورهای دیگر خصوصا Apache هستند بتوانند با نصب و کانفیگ NGINX در کنار Apache یا Lightspeed به طور همزمان از هر دو وب سرور بهره مند باشند. همچنین پلاگین هایی ویژه برای کنترل پانل های معروف مانند cPanel و DirectAdmin موجود است تا نصب و کانفیگ NGINX روی کنترل پانل ها را آسان تر نماید، هر چند باز هم برای داشتن عملکرد بهینه باید تنظیمات تخصصی انجام بپذیرد.

نصب و کانفیگ NGINX

Nginx علاوه بر این که یک وب سرور هست به درخواست های reverse proxy و e-mail (IMAP/POP3) proxy نیز پاسخ می دهد.

در وب سرور NGINX برای هر درخواست یک thread جدید درست می شود و این درحالی هست که سیستم thread poll هم که دارد thread را تا زمانی حفظ می کند که در اون لحظه درخواست جدید برسد و Nginx از thread های بیکار استفاده می کند. این روش استفاده از thread ها در NGINX بسیار کارامد هست.

NGINX PLUS نام نسخه تجاری این وب سرور می باشد که دارای لایسنس می باشد اما ۲ تفاوت بسیار مهم دارد، نخست بهره مندی از پشتیبانی فنی توسط تیم تولید کننده این نرم افزار است. با وجود تعداد قابل توجهی انجمن و سایت در ارتباط با این وب سرور اما هنوز بزرگترین مشکل افراد نا آشنا بودن با تمامی قابلیت های آن می باشد. بهره مندی از پشتیبانی توسط تیم توسعه دهنده اصلی با توجه به این مسئله امتیاز بسیار بزرگی به حساب می آید.

از تفاوت های اصلی دیگر NGINX PLUS با نسخه اوپن سورس آن، بهینه شدن عملکرد و همچنین LOAD BALANCING در چند لایه مختلف نرم افزار می باشد. به این ترتیب امکان هدایت درخواست به مناسب ترین شیوه به سمت مقصد جهت پیشگیری از ایجاد ترافیک درخواست مقدور خواهد شد که برای وب سایت های بزرگ از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

خدمات نصب و کانفیگ NGINX در کدباکس شامل موارد زیر می باشد:

 • نصب و کانفیگ سیستم عامل (CentOS – OpenBSD- Ubuntu)
 • Linux/Windows/MacOS: نصب و کانفیگ NGINX
 • LNMP/LANMP: نصب و کانفیگ NGINX در کنار Apeche
 • NGINX Admin: نصب و کانفیگ NGINX بر روی cPanle
 • DANGINX: نصب و کانفیگ NGINX بر روی DirectAdmin
 • OdinX: نصب و کانفیگ NGINX بر روی PLESK
 • Zpanel/kloxo/CWP: نصب و کانفیگ NGINX بر روی دیگر کنترل پانل ها
 • نصب پلاگین های مختلف NGINX
 • تنظیمات مربوط به کنترل ترافیک و پهنای باند، تعداد کانکشن و سرعت اتصال
 • تنظیمات ویژه جهت مقابله با DDos
 • نصب و کانفیگ NGINX Plus

همچنین رفع اشکال از نسخه های نصب شده و در حال کار پس از طرح مشکل و بررسی پذیرفته می شود.

جهت سفارش نصب و کانفیگ NGINX یا دیگر خدمات مرتبط با وب سرور NGINX لطفا درخواست خود را در بخش پشتیبانی و فروش مطرح نمائید.

نصب و کانفیگ NGINX