3924_orig

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌دکتر رضا تقی پور در مراسم بهره‌برداری از دو دستاورد شبکه ملی مدارس و شبکه علمی کشور ،‌ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در عصر انفجار اطلاعات به شبکه پرظرفیت برای رسیدن به جامعه دانش بنیان نیاز داریم که شبکه ملی اطلاعات این امکان را در اختیار ما قرار می دهد.
وی افزود: امیدواریم با بهره‌برداری از شبکه‌ی علمی کشور و شبکه‌ی ملی مدارس و بهره‌گیری دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی از آن‌ها ضمن فراهم شدن سرعت و سهولت گردش علمی در کشور، بتوان به تمام اهداف مورد نظر دست یافت و با توجه به این‌که برای رسیدن به همه اهداف مورد نظر به ارتباطات با کیفیت نیاز وجود دارد، این شبکه‌ها بسیاری از نیاز‌ها را برآورده می‌کنند.
وی تاکید کرد: در برنامه‌ی پنجم توسعه یکی از اهداف کمی این است که ۳۰ درصد آموزش‌ها به صورت مجازی صورت بگیرند و در این راستا کارهای مورد نظر در دست انجام است.
وزیر ارتباطات گفت: بعد از خصوصی‌سازی یکی از کارهایی که صورت گرفت، ارتباط‌رسانی به مناطق دور افتاده به خصوص روستاها و مراکزی بود که در آنجا صرفه اقتصادی وجود نداشت.
وی با اشاره به وضعیت ارتباطی کشور افزود: تنها ۳.۳ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار تلفن خانگی ندارند که در صورت حمایت مالی این رقم در سال ۹۱ به صورت کامل پوشش داده خواهد شد.
رضا تقی پوربا بیان این مطلب که در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور ۳۵.۴ درصد است تصریح کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه ۷۳ درصد است که ۸۹ میلیون سیم کارت فروخته شده و ضریب نفوذ سیم‌کارت‌های فروخته‌شده نیز ۱۳۰ درصد شده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که تا یک ماه پیش تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای تلفن خانگی، ۹۵.۳ درصد بود، اما امروز به ۹۶.۷ درصد رسیده است.
وی تاکید کرد: پوشش تلفن خانگی و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور برای سال‌های ۹۱ و ۹۲ برنامه‌ریزی شده که با حمایت آقای عزیزی و آقای رحیمی می‌توانیم این برنامه را محقق کنیم.