2357_orig
به گزارش واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر رضا تقی پور در جلسه بررسی و تبادل نظر در خصوص مسائل و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: درآمد حاصل از خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات باید برای تأمین زیرساخت‌های حوزه هزینه شود.
وی ادامه داد: پیشرفت‌هایی که در طی سال‌های اخیر در عرصه ICT شاهد بودیم مرهون همین تفکر بوده است که درآمدها صرف سرمایه‌گذاری‌های جدید می شد.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت خود را مکلف می‌داند زیرساخت‌های ارتباطی کشور را کامل کند و تکمیل شبکه فیبرنوری کشور را نیز در همین راستا می باشد.
وی همچنین تصریح کرد: عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات عرصه‌ای است که هر چه در آن تصور می‌شود را می‌توان به حقیقت تبدیل کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دلیل اصلی تبادل با نمایندگان مجلس را اهمیت رویکرد و شناخت شبکه ملی اطلاعات دانست و افزود: در صورتی که موفق شویم شبکه ملی اطلاعات را برای داشتن شبکه ای یکپارچه آن طور که شایسته و بایسته است اجرا نمائیم، انقلاب و تحول عظیمی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور رخ خواهد داد.
وی با بیان این که شبکه ملی اطلاعات باعث خواهد شد تا تهدیدهای اینترنت تبدیل به فرصت‌ها شود؛ خاطر نشان کرد: شبکه ملی اطلاعات تاریکی حاکم در اینترنت را تبدیل به هدایت و روشنایی خواهد کرد.
در ادامه این نشست نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت ارتباطات را باعث توسعه عدالت ارتباطی در شهرستان‌ها مطرح و گام‌های موثر این وزارت را در جهت افزایش شاخص‌های توسعه ارتباطات در کشور ارج نهادند.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم جمعی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر ارتباطات و معاونان این وزارتخانه با تقدیم لوح‌هائی، تقدیر و قدردانی نمودند.