106004

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در همایش معرفی اهداف، راهبردها، سیاست ها و اقدامات اجرایی برنامه پنجم توسعه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از کشورها نظیر کره جنوبی بخش عمده ای از اقتصاد خود را با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرایی و مدیریت می کنند.

وی افزود: بر اساس آمار موجود، در حال حاضر، بیش از ۳۰ درصد از اقتصاد کره جنوبی بر پایه ICT است که این موضوع مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: این دستاوردها بیانگر ظرفیت و توانایی بالای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ایجاد تحول در بخش های مختلف کشور است.
دکتر رضا تقی پور تصریح کرد: از سوی دیگر بسیاری از کشورهای در حال توسعه حوزه ICT را به عنوان پیشران خود در بخش های مختلف انتخاب کرده اند و مکانیزیم هایی اجرایی آن را پیاده کرده اند.
وی تأکید کرد: بر همین اساس، دولت دهم با در نظر گرفتن ویژگی های این حوزه اقدام به ایجاد کار گروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات کرد و یکی از اهداف اصلی خود را عملی کردن شعار “دولت دهم، نخستین دولت الکترونیکی” قرار داده است.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به برنامه پنجم توسعه کشور، تصریح کرد: قانون برنامه پنجم توسعه با کار کارشناسی و تلاش بسیار زیاد متخصصان و مدیران در سطوح مختلف به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و به منظور اجرا، ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: در این قانون مواد زیادی نظیر ۴۶، ۴۷ و ۴۸ در خصوص توسعه خدمات الکترونیکی و ارایه خدمات به صورت به خط به متقاضیان اختصاص یافته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: امیدواریم با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، در پایان برنامه پنجم توسعه، قالب خدمات به صورت الکترونیکی به مردم ارایه