showimage (1)

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در دیدار نوروزی کارکنان و مدیران این وزارت خانه، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: فعالان این حوزه می توانند با افزایش سهم ارتباطات و فناوری اطلاعات در تولید ناخالص داخلی نقش به سزایی در جهاد اقتصادی داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که در بسیاری از کشورها بازگشت سرمایه گذاری در حوزه ICT تا ۱۰ برابر پیش بینی می شود، گفت: تلاش در جهت افزایش تولید ناخالص داخلی، اقتدار بیشتر و سربلندی ایران را به دنبال خواهد داشت و کشورمان را به یک الگوی موفق اقتصادی تبدیل خواهد کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که مردم از گذشته تا کنون، سال جدید را با استفاده از خدماتی که حوزه ICT به آن ها ارایه می دهد آغاز می کنند، گفت: در گذشته مردم از خدمات پستی برای تبریک سال جدید به هم استفاده می کردند و هم اکنون با استفاده از خدمات ارتباطی نوین، آغاز سال جدید را جشن می گیرند.
وی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود در طول تعطیلات نوروز سال جاری بیش از دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون پیامک میان مردم در بخش های مختلف جابجا شده و مردم سال جدید را با استفاده از این خدمات آغاز کرده اند.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به نامگذاری در سال های مختلف از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری سال ۹۰ را به نام “جهاد اقتصادی” نام گذاری کرده اند که امیدواریم با تلاش های در دست انجام، نقش آفرینی این حوزه در کشور افزایش یابد و نقش ICT در اداره جامعه و زندگی شهروندان، روز به روز برجسته تر باشد.
وی ادامه داد: این نام گذاری بیانگر آن است که درسال جدید همانند عرصه های علمی، فناوری، فنی و اقتصادی می بایست شاهد یک جهش بزرگ در حوزه اقتصادی باشیم.
انتهای پیام