4078_orig

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در پنجمین کنفرانس نظام اداری الکترونیکی، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: در حوزه زیرساخت ها تلاش زیادی طی چند سال گذشته صورت گرفته تا زمینه لازم برای پیاده سازی خدمات الکترونیکی ایجاد شود.

وی افزود: راه‌اندازی کارت هوشمند سوخت و برگزاری انتخاب نهم مجلس با استفاده از شبکه به گونه‌ای که اتصال لحظه ای ۵۶ حوزه انتخابی با یک مرکز برقرار شد، از جمله کاربردهایی می باشد که از طریق شبکه ارتباطی موجود عملیاتی شده است.
وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه، گفت: شبکه‌ها، یکپارچه سازی اطلاعات و اشتراک گذاری اطلاعات از جمله موضوعات مهمی است که در این قانون مورد توجه قرار گرفته است.
دکتر رضا تقی پور با بیان این مطلب که ایجاد کارگروه فاوا در دولت دهم یکی دیگر از اقدام‌های عملی برای توسعه فعالیت ها در این حوزه بوده است، تصریح کرد: این کارگروه دارای چندین کمیته است که از جمله آن می‌توان به کمیته خدمات الکترونیکی اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد: نهایی شدن نقشه راه خدمات الکترونیکی از جمله دستاوردهای کمیته خدمات الکترونیکی و کارگروه فاوا محسوب می‌شود که این نقشه آماده رونمایی است.
وی آمادگی الکترونیکی سازمان ها را از جمله مباحثی دانست که باید به سرعت به آن پرداخته شود و تأکید کرد: نکته مهم در این حوزه میزان آمادگی سازمان ها برای ارایه محتوا و خدمات به مردم است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: می‌بایست با خلاقیت، نوآوری و بومی سازی، آمادگی الکترونیکی را در سازمان ها ایجاد کنیم.
دکتر رضا تقی پور اظهار داشت: بیش از این اعلام کرده بودیم که اینترنت فضای مناسبی برای قراردادن اطلاعات با ارزش نیست و این موضوع امروزه از سوی کشورهای دیگر نظیر آمریکا نیز مطرح می‌شود به گونه‌ای که اعلام می‌کنند به اینترنت جدید نیاز داریم.
وی افزود: این در حالی است که در کشور ما برنامه‌ریزی برای پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات برای ایجاد شبکه ای امن، پایدار و با ظرفیت بالا صورت گرفته و فعالیت ها در دست اقدام است.