earnmoneyf

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در دومین جشنواره ملی فاوا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: گردش مالی فناوری اطلاعات و ارتباطات در ظرف دو سال گذشته از ۸ هزار و صد میلیارد تومان در سال ۸۸ به ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۰ رسیده که به این ترتیب شاهد رشد دو برابری حوزه فناوری اطلاعات در طی دو سال گذشته بوده ایم.

وی با اشاره به نام گزاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری افزود: امیدواریم با توجه به رشد شتابان بخش ICT، علاوه بر شرکت های داخلی، زمینه فعالیت برای متخصصان داخلی به منظور تولید محصولات بومی فراهم شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به تکلیف این وزارتخانه برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه پنجم توسعه گفت: طراحی شبکه ملی اطلاعات به سرعت پیش رفته و قرار است این شبکه در سه فاز اجرا شود .
دکتر تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات در سه فاز اجرا خواهیم کرد که فاز اول آن تا پایان نیمه اول سال جاری شامل تفکیک شبکه ها به پایان می رسد و فاز دوم این شبکه نیز که طی آن کل میزبانی ها به داخل منتقل می شود تا پایان سال ۱۳۹۲ باید به اتمام برسد .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در فاز سوم و پایانی شبکه ملی اطلاعات ، مدیریت بومی شبکه در داخل کشور انجام می شود تا به صورت تمام و کمال کشورمان از ورود نرم افزارهای خارجی بی نیاز خواهد شد .
وی افزود: در نمایشگاه جانبی این جشنواره ، چند پروژه اساسی از جمله پروژه سیستم عامل و جویشگر ملی رونمایی خواهد شد که گواه استقلال کشور در عرضه فناوری اطلاعات است .
وی تاکید کرد که این پروژه ها نتیجه تلاش بخش خصوصی کشور است و دولت فقط از این پروژه ها حمایت کرده است .
دکتر رضا تقی پور با اشاره به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تصریح کرد: یکی از ویژگی های این حوزه این است کهبه دلیل مغز افزار بودن و دانش بنیان بودن آن، شرایطی را فراهم کرده که مرزها حذف شده است.
این گزارش حاکی است، دکتر فرقانی، معاون وزیر ارتباطات و دبیر دومین جشنواره فاوا نیز با بیان این مطلب که در دومین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات با استقبال شایسته ای مواجه شدیم چنان چه ۹۰۰ درخواست شرکت در جشنواره ارسال شد گفت: این جشنواره شور و نشاط به فضای فناوری اطلاعات و ارتباطات به ارمغان آورده است و فضا را رقابتی می کند.
وی با بیان این که ۹۰۰ درخواست به جشنواره ارسال شده است تصریح کرد: ما در ۸ کارگروه و طی ۱۲۰ جلسه آثار را مورد بررسی قرار دادیم.
وی گفت: این آثار در ۵۰ محور بود که در ۸ کارگزوه جشنواره ارزیابی شده است.
فرقانی ادامه داد: در این جشنواره برای اولین بار دانشجویان نیز شرکت داشتند که اتفاق بزرگی بود.
وی در پایان خاطر نشان کرد: سرزندگی در کشور نیازمند تداوم خلاقانه و فعالیت های آگاهانه آحاد جامعه است که سهم فعالان ۴ فناوری اطلاعات در این بین پررنگ تر است.