139110100002094

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در کنگره جهانی پست در کشور قطر، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمامی تلاش خود را برای ایجاد بستری مناسب برای توسعه خدمات دولت الکترونیک به صورت پیشخوان دولت در روستاها و تحقق سرویس جهانی با هدف دسترسی آسان کلیه ایرانیان در اقصاء نقاط کشور صرف نظر از موقعیت جغرافیایی آنان را به کار گرفت تا از مراجعات مکرر روستائیان به شهرها برای انجام کارهای خود جلوگیری نماید.

وی افزود: در این راستا و با توجه به وسعت کشورمان و با هدف پرکردن شکاف میان جوامع برخوردار از فناوری اطلاعات و جوامع غیر برخوردار از این قبیل فناوری ها و گسترش عدالت اجتماعی و با سرمایه گذاری بیش از ۲۸۰ میلیون دلاری، تجهیز ده هزار روستا را در سرلوحه فعالیت های خود قرار داد.
وی خاطر نشان کرد: همچنین ایجاد و تجهیز شش هزار دفتر روستایی دیگر در نقاط محروم کشور را نیز بر اساس برنامه پنجم توسعه در دست اقدام است.
دکتر تقی پور با بیان این مطلب که پیش از این، برای بسیاری از مردم در مناطق روستایی و دور افتاده، امکان دسترسی به کلیه خدمات دولتی بدون مراجعه به شهرها کاری بس دشوار بود، تصریح کرد: بر همین اساس ارائه این قبیل خدمات در مناطق دور افتاده برای بانک ها و سازمان های دولتی مقرون به صرفه نبود و به همین منظور، ایجاد و راه اندازی دفاتر ICT روستایی در دستور کار قرار گرفت.
وی تاکید کرد: علاوه بر خدمات متنوع ارتباطی و اطلاعاتی، خدمات دیگر سازمان های دولتی نظیر شرکت های بیمه ای سازمان ثبت احوال، نیروی انتظامی، سازمان ثبت اسناد و املاک، وزارت کشاروزی، سازمان حمل و نقل و پایانه ها، خدمات درمانی، وزارت بازرگانی، بانک ها، وزارت رفاه، سازمان بهزیستی سازمان آمار ایران، و بسیاری خدمات دیگر نیز از طریق این دفاتر ارائه می شود.

وزیر ارتباطات ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به اهداف متعالی خود مبتنی بر مهرورزی، عدالت محوری، خدمتگزاری به مردم و تلاش در جهت پیشرفت و تعالی کشور، تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا سرویس جهانی را در کشور محقق کند.