635567577044971376_b

به گزارش روبط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور، در دیدار با اصحاب قلم حوزه ICT که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این بخش یکی از پایه های اقتصادهای دانش بنیان مطرح می شود.

وی افزود: می بایست در خصوص توسعه دولت الکترونیکی و تاثیر آن در خصوص کاهش هزینه ها، صرفه جویی در زمان و حفظ محیط زیست محتواهای بسیاری تولید شود تا زمینه لازم برای توسعه این فرهنگ در سطح جامعه ایجاد شود.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به مباحثی که در خصوص ادغام مطرح شده بود گفت: با روشنگری اصحاب رسانه خوشبختانه افکار عمومی به حدکافی تنویر شد و جدیت خبرنگاران مانع ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گردید .
وی با قدردانی از خبرنگاران و تمام افرادی که به شکل های مختلف تلاش کردند جایگاه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان یک بخش مستقل حفظ شود، خاطرنشان کرد: این تلاش ها مانع از اتخاذ تصمیمی شد که می توانست آسیب های جدیدی به کشور وارد کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بخش ICT را موتور متحرک اقتصاد و فرهنگ دانست و تصریح کرد: کشورهای پیشرفته توسعه همه جانبه اقتصادی خود را بر مبنای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات پایه گذاری کرده اند .
وی تاکید کرد: کشورهای بسیاری با تکیه بر فناوری اطلاعات توانسته اند در یک فاصله کوتاه از یک کشور در حال توسعه به کشوری توسعه یافته تبدیل شوند .
وی با بیان این مطلب که حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند به عنوان یک حوزه مستقل ، پویا و بالنده در صحنه های مختلف حضور داشته باشد ادامه داد: چین ، کره جنوبی ، سنگاپور ، مالزی و برخی دیگر از کشورهای شرق آسیا بعنوان نمونه های موفق در زمینه توسعه اقتصادی بر پایه توسعه فناوری اطلاعات نام برد.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به تجربه کشور کره جنوبی گفت: فرآیندی که کره جنوبی در ۱۰ سال گذشته طی کرده ، توانسته چهره ی آن را به یک کشور مدرن تبدیل کند و همه این پیشرفت ها با تکیه بر فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده است .
وی افزود: در حال حاضر و به گفته مسوولان این کشور، یک سوم حجم اقتصاد کره جنوبی توسط حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تامین می شود.
وی افزود: نقش عظیم حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات در اقتصاد پر قدرت کره جنوبی ، جای تعمق دارد و این کشور می تواند الگوی خوبی برای ایران باشد .