2671_orig

دکتر رضا تقی پور در همایشی که به مناسبت پانزدهمین سالگرد تأسیس شرکت دولتی پست بانک برگزار شده بود اظهار داشت: شرکت دولتی پست بانک، یکی از مصادیق بارز خدمت رسانی و محورهای پر افتخار دولت نهم و دهم و در راستای تحقق شعار خدمت رسانی به مردم محسوب می شود.

وی افزود: دولت به منظور اجرای مأموریت های خود به یکسری ابزار، ساختار و سازو کار نیاز دارد تا بتواند وظایف خود را به طور کامل اجرایی کند.
وی با بیان این مطلب که نباید امروز این سازو کار اجرایی را برای خدمت رسانی به مردم از دست بدهیم، خاطر نشان کرد: می بایست نهضت خدمت رسانی به نقاط محروم روستایی که جزو افتخارات دولت نهم و دهم محسوب می شود ، ادامه پیدا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به خصوصی سازی مخابرات تصریح کرد: بزرگترین مجموعه بورس که بخش زیادی از حجم کل بورس را نیز شامل می شود، شرکت های مخابراتی تشکیل داده اند و این بیانگر تفکر موجود در وزارت ارتباطات مبنی بر اداره امور توسط بخش خصوصی و اجرای سیاست های اصل ۴۴ و تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری است.
وی ادامه داد: بررسی های علمی انجام شده نشان می دهد امروز در بسیاری از کشورهایی نظیر فرانسه و سوئیس که تفکر اقتصاد سرمایه داری دارند، مجموعه پست بانک در کنار پست به صورت دولتی خدمات خود را به متقاضیان ارایه می کنند.
دکتر رضا تقی پور تآکید کرد: در راستای این تجربیات و همچنین اجرای وظایف محوله وزارت ارتباطات ، ادامه اداره مجموعه پست بانک به صورت دولتی تا سال ۹۳ است.
وی گفت: طی این مدت از طرفی پست بانک حرکت خود را در خدمت رسانی به مناطق محروم به کمال خواهد رساند و از طرف دیگر بخش های تصدی گری تفکیک می شود و برای ارایه به بخش غیر دولتی آماده خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهداف تأسیس پست بانک اظهار داشت: پست بانک، خدمات خود را به نزدیک محل زندگی مردم در نقاط محروم منتقل می کند و سفرهای زائد و غیر ضرور هموطنان، خصوصاً روستائیان برای دریافت خدمات بانکی را کاهش میدهد.
وی تأکید کرد: از طرفی معتقدیم پست بانک باید به صورت اقتصادی اداره شود و همچنین خدمات خود را به صورت ارزان به مردم اریه کند تا رضایت مردم و سهامداران را بتواند جلب کند.
دکتر رضا تقی پور با اشاره به آغاز اجرای هدفمندی یارانه ها در کشور، گفت: می بایست از همکاری مردم در پیاده سازی این طرح تشکر کرد که بار دیگر با متانت و عمل خود دنیا را شگفت زده کردند.
وی با بیان این مطلب که هدفمند سازی یارانه ها در پنج دولت تکلیف شده بود که به دلایل مختلف به تعویق افتاده است، اظهار داشت: میانگین سهم یارانه ها در تولید ناخالص داخلی در دنیا بین سه تا پنج درصد می باشد در حالی که این رقم در کشور ما حدود ۳۴ درصد است.
وی ادامه داد: علی رغم اینکه پست بانک از نظر حجم سرمایه و نقدینگی با برخی بانک های بزرگ فاصله دارد اما توانسته است در اجرای این طرح در کنار این بانک ها قرار گیرد و خدمات مورد نیز متقاضیان خصوصاًٌ ساکنان روستاها را به آن ها ارایه کند.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات طرح تحول بزرگ اقتصادی را یک طرح بلند مدت دانست و تصریح کرد: با صبر و شکیبایی مردم و همچنین تدابیر اندیشیده شده از سوی دولت به بهترین نحو اجرایی خواهد شد به گونه ای که مردم از این منظر متضرر نشوند.
بر اساس این گزارش، دکتر فتحی پور، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه این برنامه اظهار داشت: در بحث هدفمندی یارانه ها شاهد خدمت رسانی مطلوب به روستاها و مناطق محروم بودیم که در این میان پست بانک نقش کلیدی و حیاتی را داشت.
وی ادامه داد: باید از شرکت پست بانک بابت فعالیت ارزنده اش در مناطق محروم قدر دانی کرد.
فتحی پور گفت: در اجرای هدفمندی یارانه ها کمترین مشکلات را در روستا ها شاهد بودیم چرا که دفاتر پست بانک با دقت و سرعت قابل توجهی به مردم خدمت رسانی کردند.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پست بانک از مجلس شورای سلامی نمره بسایر خوبی در اجرای بحث هدفمندی یارانه ها داشته که البته با حضور دکتر محبیان عراقی به عنوان رییس هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت امید است شاهد پیشرفت های بیشتر این شرکت باشیم.
براساس این گزارش حجت الاسلام اسلامی نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ نیز طی سخنانی در این برنامه تصریح کرد: پست بانک با توجه به خدمت رسانی مطلوب خود در مناطق روستایی و محروم رضایت مردم را جلب نماید.
وی افزود: اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی سازی یک الزام است اما باید توجه داشته باشیم که این اصل در تمام زمینه ها نیست، در این میان پست بانک با توجه به اساس فعالیت های خود در زمینه خدمت رسانی به روستا ها جز این موارد است.
وی در پایان گفت: آمار ها نشان می دهد سطح رضایتمندی مردم از خدمات و فعالیت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شدت افزایش یافته است.