635567577044971376_b

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر رضا تقی پور در مراسم بهره برداری از ۳۷۷ طرح پست‌بانک ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران توسعه خدمت رسانی به مردم در راستای عدالت گستری، مهرورزی، تعالی و پیشرفت کشور است.

وی افزود: پست بانک اساسا به منظور توسعه بانکداری در مناطق محروم و انجام امور بانکی در مناطقی که بانک ها حضور ندارند به وجود آمده است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در مدت کوتاهی که از تأسیس این بانک می‌گذرد، شاهد ارائه خدمات بانکداری در همه نقاط کشور به خصوص در مناطق محروم می باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افتتاح پروژه های پست بانک تصریح کرد: امروز بهره برداری از ۲۵۰ دستگاه خودپرداز در شعب روستایی و شهری پست بانک آغاز شد که به واسطه آن امکان انجام خدمات بانکی و دسترسی بیشتر روستاییان به انواع خدماتی است که شهروندان عادی در شهرهای کوچک و بزرگ به آن دسترسی دارند در تمامی ساعات شبانه روز فراهم شده است.
وی ادامه داد: پست بانک می تواند با بهره مندی از امکانات پستی، تحت نظر یک اتحادیه جهانی در مناطقی که بانک‌های دیگر حضور ندارند، خدمت رسانی کرده و از این رو باید با ارائه خدمات بر خط، تمام آنچه روستاییان انتظار دارند مانند هموطنان شهرنشین در اختیار داشته باشند، را به آنها ارائه کند.
وی با اشاره به حضور پست بانک در مناطق روستایی گفت: پست بانک در مناطقی خدمت رسانی می‌کند که بانک‌های دیگر حضور ندارند و از این رو باید ضمن غنیمت شمردن این فرصت، با ارائه خدمات نوین و بر خط، تمام آنچه روستاییان انتظار دارند مانند هموطنان شهرنشین در اختیار داشته باشند را به آنها ارائه کند.
دکنر رضا تقی‌پور ادامه داد: ‌با استفاده از این امکانات و نیز فراگیری و گستردگی سطح خدمات پست بانک، امیدواریم مردم هر روز بیش از پیش اثرات وجودی انقلاب اسلامی و نمود خدمت رسانی را در قالب خدمات پست بانک شاهد باشند.
بر اساس این گزارش، در این مراسم دکتر محبیان عراقی مدیرعامل شرکت دولتی پست بانک نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت تصریح کرد: پست بانک با ۱۴ هزار واحد در شهرها و روستاهای کشور به عنوان یک بانک و نیز به عنوان زیر ساخت بانکی کشور به حساب می‌آید.
وی ایجاد دفاتر ICT روستایی را یکی از اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: از هفت میلیون حساب افتتاح شده در شعب پست بانک، دو میلیون حساب متعلق به روستائیان است و همچنین یک میلیون و ۳۰۰ هزار حساب به هدفمندی یارانه‌ها مربوط می‌شود.
مدیرعامل شرکت دولتی پست بانک گفت: با توجه به گستردگی و وسعت خدمات رسانی پست بانک امیدواریم که این بانک به یک مجموعه مهم بانکی و خدماتی تبدیل شود.
وی ادامه داد: امروز برند پست بانک یک برند بین‌المللی است و با توجه به این مسئله امیدواریم خدمات ارزی و بین‌المللی نیز در این بانک بیش از پیش رونق پیدا کند و در آینده ارتباط مؤثر با دیگر کشورها برقرار شود.
محمد حسن محبیان عراقی اظهارداشت: وزارت ارتباطات بارها حمایت جدی خود را از پست بانک اعلام کرده‌اند و امیدواریم با برنامه‌های جدی در عرصه بین‌المللی و نیز در روستاها بتوانیم تا پایان سال آینده مجموعه خدمات و واحدهای پست‌بانک را حداقل دو برابر کنیم.
وی تاکید کرد: در آینده نیز امیدواریم تحت نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجموعه خدمات نوینی را به خدمات فعلی خود در شهرها و روستاها اضافه کند.